29/05/2024

Bielsko-Biała: 190 kolejnych miejsc w strefie płatnego parkowania

0

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przypomina, że 1 września br. strefa płatnego parkowania zostanie poszerzona o kolejne ulice: Podwale, Stefana Okrzei, Michała Grażyńskiego, Nadbrzeżną, Towarzystwa Szkoły Ludowej oraz Komorowicką – na odcinku od ul. Józefa Piłsudskiego do Towarzystwa Szkoły Ludowej.

Uchwałę o poszerzeniu strefy płatnego parkowania w okolicach Galerii Sfery Rada Miejska Bielska-Białej podjęła 6 czerwca br. z uwagi na występujący deficyt miejsc postojowych w tym rejonie. 
Na poszerzonym obszarze strefy płatnego parkowania będzie ok. 190 miejsc parkingowych, zamontowanych zostanie 11 parkomatów.

– Rozpoczęcie poboru opłat w tym obszarze wzbudzi rotację parkujących tam pojazdów i wyeliminuje tym samym postoje długookresowe. Poprawi to sytuację parkingową w tym rejonie miasta. Po rozszerzeniu obszar obecnej strefy płatnego parkowania powiększy się o kolejne 190 miejsc postojowych – informował na sesji Rady Miejskiej dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś. 

O uzyskanie abonamentu parkingowego będą mogli ubiegać się mieszkańcy oraz dodatkowo przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w lokalach przylegających bezpośrednio do granicy strefy płatnego parkowania, a nie tylko tych znajdujących się w jej obszarze.

Godziny funkcjonowania strefy płatnego parkowania, stawki opłat za postój, jak i opłat abonamentowych nie ulegają zmianie. Informacje na ten te mat znajdują się pod linkiem: https://mzd.bielsko.pl/sppbb/

Przypominamy, że z chwilą zakończenia prac związanych z przebudową ul. Cyniarskiej zostaną oddane do użytku dwa nowe parkingi wchodzące w skład strefy płatnego parkowania, obejmujące 47 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, 9 miejsc dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a także 2 miejsca wyposażone w stację ładowania dla pojazdów elektrycznych. W ich pobliżu zlokalizowane będą dwa parkomaty. 

JacK

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights