28/05/2024

Europejska odznaka jakości eTwinning dla ZSP w Bestwince

0

European School Education Platform

12 czerwca 2023 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince otrzymał kolejne międzynarodowe wyróżnienie – Europejską Odznakę Jakości eTwinning (European Quality Label) za zrealizowanie w przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022 projektu Welcome Autumn.

Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning szkołom, które wcześniej zdobyły Krajową Odznakę eTwinning za podejmowane działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy realizacji oryginalnych i nowatorskich projektów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Oznacza to, że praca zarówno naszego nauczyciela, mgr Magdaleny Kraus, jak i przedszkola i przedszkolaków została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. W związku z tym otrzymaliśmy certyfikat, a nasz projekt zostanie pokazany  w specjalnym miejscu na Europejskiej Platformie Edukacji Szkolnej (European School Education Platform).

Projekt „Welcome Autumn” zakładał wymianę doświadczeń pomiędzy przedszkolami z różnych krajów europejskich oraz zaprezentowanie jesiennych aktywności: piosenek, gier, prac plastycznych, filmów oraz innych, specjalnych przedsięwzięć dotyczących tej pory roku. Dzieci odkrywały różnice i podobieństwa między placówkami, w których uczą się rówieśnicy z różnych części Europy. Dodatkowo najmłodsi dowiedzieli się, jak przebiega jesień w rozmaitych zakątkach starego kontynentu, poznali jej specyfikację oraz rozwinęli znajomość języka angielskiego.

Cele projektu:

– komunikowanie się między różnymi krajami w całej Europie
– poznanie dzieci z innych krajów
– rozwijanie empatii/szacunku dla natury i jej piękna
– wymiana doświadczeń między szkołami z różnych krajów europejskich
– rozwijanie dziecięcej kreatywności
– zwiększenie motywacji dziecka do nauki języka obcego
– poprawa umiejętności językowych i ICT
– uczenie się przez działanie, poznawanie przyrody
– rozwijanie umiejętności współpracy w grupach

Koordynator projektu: mgr Magdalena Kraus

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights