25/05/2024

5. Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów obchodzony jest 21 czerwca. 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (ang. – European Crime Prevention Network), działającej przy Komisji Europejskiej, i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach Unii Europejskiej 21 czerwca 2023 r. organizowany będzie 5. Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami.
W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane 21 czerwca, jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych, a zaangażowana w nie będzie w szczególności policja. Jej działania będą polegały m.in. na rozpowszechnianiu materiałów wskazujących sposoby zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami – na stronach internetowych policji, w mediach oraz poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy policji. 

Materiały dotyczące kampanii dostępne będą na stronie EUCPN: https://eucpn.org/. Obecnie dostępna jest broszura w języku polskim dotycząca zapobiegania włamaniom do mieszkań na stronie: https://eucpn.org/sites/default/files/document/files/PL_paper%20domestic%20burglary.pdf.  

opr. JacK 

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights