25/05/2024

Kino letnie w MDK Czechowice-Dziedzice

0

W ramach Kina letniego w lipcu MDK Czechowice-Dziedzice zaprasza najmłodszych widzów (i nie tylko)na seanse przedpołudniowe do kina Świt.

Rysiek Superwróbel

Pora kończyć afrykańskie trele i wracać do domu! Wróbel Rysiek, wychowany przez rodzinę bocianów marzy o tym, by poprowadzić stado. Niestety, ta zaszczytna i odpowiedzialna misja przypada komuś innemu. Rysiek nie może się z tym pogodzić i opuszcza stado. W pojedynkę wyrusza w podróż pełną niebezpieczeństw i przygód. Wkrótce spotyka wróblicę Sonię, przetrzymywaną przez chciwego pawia Zamano. By ją uwolnić, nasz superwróbel musi rozwiązać zagadkę i odnaleźć bezcenny klejnot. Wymaga to nie tylko zgranej drużyny i wzajemnego zaufania, lecz przede wszystkim umiejętności nabytych od bocianów. Spryt i odwaga znów pomogą małym wróblom osiągać wielkie cele!

Czas trwania: 1 godz. 24 min.
Reżyseria: Benjamin Quabeck, Mette Tange
Scenariusz: Benjamin Quabeck, Mette Tange
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Produkcja: Niemcy, Belgia, Norwegia

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!

Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności, takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni, pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko!

Czas trwania: 45 min.
Produkcja: Polska, 2023
Reżyseria: Marta Stróżycka

Miraculus: biedronka i czarny kot

Licealistka Marinette patrzy na świat przez różowe okulary. Uwielbia pomagać ludziom i rozwiązywać ich problemy. Impulsywna i energiczna, często najpierw działa, a potem myśli. Jednak ta zazwyczaj pewna siebie nastolatka zupełnie traci głowę przed Adrienem – na to Biedronka nigdy by sobie nie pozwoliła.

Czas trwania: 21 min.
Gatunek: animacja, fantasy, akcja
Produkcja: Francja, Japonia, Korea Południowa

Między nami żywiołami

Najnowsza animacja Disneya i Pixara. Akcja filmu rozgrywa się w Żywiołowie, mieście zamieszkanym przez przedstawicieli ognia, wody, ziemi i powietrza. Iskra to twarda, sprytna i ognista dziewczyna, która wbrew woli ojca zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Ich znajomość wywraca świat Iskry do góry nogami i sprawia, że bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać otaczający ich świat.

Czas trwania: 1 godz. 33 min.
Reżyseria: Peter Sohn
Scenariusz: Brenda Hsueh
Gatunek: animacja, przygodowy
Produkcja: USA

Źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights