25/05/2024

Padł rekord zgłoszeń do konkursu 46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Na udział w nadchodzącej edycji biennale zdecydowało się 1.006 artystek i artystów. Na stronie www.bielskajesien.pl można przeglądać wszystkie przesłane prace – jest ich 3.018.

W jury tegorocznego biennale zasiedli: Zdzisław Nitka (malarz, pedagog, profesor sztuki i wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu), Aneta Rostkowska (kuratorka sztuki, dyrektorka Centrum Sztuki Współczesnej Temporary Gallery w Kolonii), Agata Smalcerz (historyczka sztuki, kuratorka, dyrektorka Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej), Małgorzata Szymankiewicz (artystka, wykładowczyni na Akademii Sztuki w Szczecinie), Aleksy Wójtowicz (krytyk i historyk sztuki, redaktor Magazynu Szum).
Kuratorką tegorocznego biennale jest Ada Piekarska (kuratorka wystaw i projektów w Galerii Bielskiej BWA).

II etap konkursu, podczas którego jury podda ocenie oryginały wybranych na podstawie reprodukcji prac, odbędzie się we wrześniu 2023. Otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano 9 listopada 2023 roku.

Na stronie www.bielskajesien.pl  zakładce ARTYSTKI I ARTYŚCI znajduje się lista 1.006 uczestniczek/ów konkursu. W zakładce PRACE można wygodnie obejrzeć 3.018 zgłoszonych obrazów. Na tej samej stronie można śledzić aktualności dotyczące Bielskiej Jesieni.

Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2023 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights