15/07/2024

Diecezjalny Dzień Dziecka z “Caritas” w Janowicach

0

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże (Mk 10, 14b). Zgodnie z zachętą samego Jezusa, a także w przededniu Dnia Dziecka, „Caritas” diecezji bielsko – żywieckiej we współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej oraz gminą Bestwina zaprosiło dzieci do Janowic, na barwną i rozśpiewaną imprezę. Ponad 700 podopiecznych szkół specjalnych i innych placówek przybyło na tereny rekreacyjne za remizą OSP, by 31 maja wspólnie bawić się, tańczyć, czy też korzystać z rozmaitych atrakcji.

Przyjechały do nas osoby z całej diecezji, to dzieci i młodzież, ale również ich opiekunowie i wolontariusze ­ – wyjaśnił ks. Robert Kurpios, proboszcz parafii w Janowicach, a zarazem dyrektor diecezjalnej „Caritas”. Wspólnie z wójtem Arturem Beniowskim a także przedstawicielką ministra Stanisława Szweda ksiądz Kurpios uroczyście otworzył imprezę, a wcześniej dla uczestników odprawiona została Msza św. w kościele św. Józefa Robotnika.           

Przygotowano dla wszystkich bogate zaplecze gastronomiczne, dmuchane zamki, gry sportowe, a także występy zespołów muzycznych takich jak „Dukat”, znany z przeboju „Góraleczka”. Obecna była Ochotnicza Straż Pożarna z Janowic, która zaprezentowała m.in. swój wóz bojowy. Można było zrobić sobie zdjęcie z postacią z bajek, postrzelać z łuku, puszczać wielkie, mydlane bańki, skosztować waty cukrowej. Pierwsze porcje słodkiej waty, w ramach inauguracji Dnia Dziecka ukręcili ks. Robert Kurpios i wójt Artur Beniowski.

Słoneczna pogoda zachęcała każdego, młodszego i starszego, do radosnej zabawy. Pojawiły się liczne media, w tym Telewizja Polska. Obecność siedziby „Caritas” w Janowicach sprawia, że sołectwo to staje się miejscem, z którego dobro promieniuje daleko poza granice gminy.

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights