15/07/2024

Inwestycje w gminie Bestwina – czerwiec 2023

0

15 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Gminy podpisana została umowa na budowę kanalizacji sanitarnej w sołectwie Kaniów. Wykonawcą prac w systemie „zaprojektuj-wybuduj” jest firma „Ekoinstal” sp. z o.o. z siedzibą w Suchej Beskidzkiej. Wartość inwestycji wynosi 6 mln zł., w tym 4,5 mln pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W uroczystości podpisywania umowy brali udział: wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, prezes zarządu firmy „Ekoinstal” Krzysztof Zawiła, a także skarbnik gminy Bestwina Anita Kubik.

W dalszym ciągu trwają prace związane z budową sali sportowej w Janowicach oraz z remontami ulic: Granicznej w Janowicach i Mirowskiej w Kaniowie i ul. Sportowej w Bestwince. Dodatkowo wykonywany jest projekt rozbudowy szkoły podstawowej w Janowicach.

W ostatnim czasie wykonano nową bezpieczną nawierzchnię na placu zabaw w Bestwinie. Prace wykonywała firma „Greensport” z Międzybrodzia Bialskiego. Wartość prac wyniosła 140000 zł., w tym 83 550  zł. pochodziło z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights