28/05/2024

Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Festiwal Róż

0

W pierwszy weekend lipca odbędzie się jubileuszowy, 10 Festiwal Róż. Jak co roku w obrębie Parku Zdrojowego z wykorzystaniem walorów „Starego Dworca” oraz siedziby goczałkowickich instytucji kultury zostanie zorganizowanych szereg różnorodnych przedsięwzięć o tematyce florystycznej.

Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową wystawę kwiatów, promującą lokalne firmy zajmujące się uprawą róż. Imprezie zwyczajowo towarzyszyć będzie szereg dodatkowych atrakcji. Dla wszystkich miłośników zieleni organizator zaplanował wiele ciekawych niespodzianek. W tym roku GOK przygotowuje tematyczne wystawy,  przestrzenne aranżacje małej architektury parkowej, warsztaty florystyczne, tematyczne prelekcje, profesjonalne pokazy umiejętności układania kwiatów itp.

Nie zabraknie także części artystycznej. Na klimatycznej scenie, w bezpośrednim sąsiedztwie stawu „Maciek” zaprezentują się wybitni artyści polskiej sceny. Na jubileusz 10-lecia festiwalu w autorskim projekcie wystąpi wybitna aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – Anna Guzik oraz wyjątkowy duet muzyczny. Jedna z najbardziej utalentowanych artystek i piosenkarek – Alicja Majewska przy akompaniamencie kompozytora – Włodzimierza Korcza. Stałym punktem programu będą koncerty prezentujące twórczość lokalnych artystów, osób współpracujących na co dzień z GOK-iem oraz przegląd chórów, który z roku na rok wzbudza duży entuzjazm widowni.  

Organizator nie zapomniał również o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Na terenie placu zabaw przez całą niedzielę będą odbywać się ciekawe animacje, gry i zabawy.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: OPS Goczałkowice-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights