21/05/2024

Wizyta Świętego Mikołaja w Kaniowie

0

Jedni pielgrzymują do włoskiego Bari, gdzie znajdują się relikwie św. Mikołaja z Miry. Inni udają się do fińskiego Rovaniemi, a niektórzy wypatrują sań i reniferów wysoko na niebie. Tymczasem dla dobrego biskupa nie mają ograniczeń czas, ani przestrzeń. W dniu 6 grudnia w świątecznie udekorowanym samochodzie terenowym Mikołaj przyjechał pod remizę OSP w Kaniowie i w towarzystwie swoich dzielnych pomocników wręczył podarunki wytrwale wyczekującym go dzieciakom. Prawdziwie zimowa aura ze śniegiem i skrzypiącym mrozem pozwoliła Mikołajowi na niezwykle efektowne przywitanie – w roli gospodarzy miejsca wystąpili natomiast sołtys Kaniowa i organizator wydarzenia Marek Pękala, a także Jerzy Zużałek – prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni”.

„Mikołajki 2023” to kontynuacja udanego przedsięwzięcia, które nie miałoby szans na powodzenie, gdyby nie zaangażowanie licznych darczyńców: instytucji, przedsiębiorstw i osób prywatnych. Ich hojność pokazuje, że prawdziwym Świętym Mikołajem może zostać dosłownie każdy. Nieopisana radość starszych i młodszych dzieci była warta każdego wysiłku. Wspaniale rozświetlona choinka wprowadziła uczestników w klimat zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia. Elfy, renifer i strażacy z OSP Kaniów uwijali się jak w ukropie, aby zapewnić wszystkim chętnym wspaniały upominek. Święty Mikołaj pozował do zdjęć, mając dla każdego wiele ciepłych, pokrzepiających słów. Jerzy Zużałek przeprowadził quiz z nagrodami, w którym pytania dotyczyły nie tylko samego Mikołaja, ale również m.in. zwyczajów i tradycji świątecznych. Działo się zatem sporo i z pewnością po powrocie do domów wydarzenie było przedmiotem długich rozmów.

Podziękowanie

Tak jak obiecano to rok temu, udało się ponownie zaprosić Świętego Mikołaja do Kaniowa, aby uszczęśliwić wszystkie dzieci! Aby stało się to możliwe, należało naszego dostojnego gościa wspomóc w przygotowaniu podarunków!

Sołtys Kaniowa Marek Pękala i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” bardzo dziękują Przedsiębiorstwom i ludziom dobrej woli, którzy pomogli w realizacji spotkania ze Świętym Mikołajem.

Bielskiemu Parku Technologicznemu Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie, Panom Bogusławowi i Michałowi Holeksie oraz Prezes Irenie Marek.

Przedsiębiorstwu BUDTOR – Żwirownia w Kaniowie, Panu Leszkowi Kosmatemu.

Urzędowi Gminy Bestwina z wójtem Arturem Beniowskim na czele i Referatowi Sportu i Promocji w Urzędzie Gminy Bestwina, Panu Piotrowi Kine

Termofasada JAMMAK – Arkadiuszowi Kędziorowi

Supermarket LEWIATAN – Barbarze i Adamowi Gawędzie

Cukiernia ASTERIA – Annie Hulboj, Jadwidze Hulboj-Byrskiej i Dariuszowi Byrskiemu

Sklep EURO – Jolancie Kopeć.

AUTO COMPLEX – Mariuszowi Żądlakowi

BOGMAR S.C – Bogusławowi i Marcinowi Hulbojom

DOM DLA KAŻDEGO – Irenie i Markowi Głąbom

TEN S.C – Jarosławowi Wysoglądowi i Kazimierzowi Pyszowi

FPHU PLASTECHNOBUD – Ewie Kuczmierczyk

DOMINATOR GROUP Sp.zo.o – Wojciechowi Wróblowi

FREZSTAL – Bogusławowi Kaszokowi

P.H.U Ewie i Robertowi Grela

LARIX Spółka Komandytowo-Akcyjna Dyrek. Operac. – Wojciechowi Nowemu

MAT-BUD – Mateuszowi Wojsławowi

P.H.U Auto Serwis – Darii i Damianowi Maroszkom

MD KUCHNIE – Mariuszowi Drężkowi

EBART – Krzysztofowi Hulbojowi

SEGA – Sebastianowi Grzywie

LULLALOVE S.C. – J.Piątkiewicz, M.Stankiewicz, A.Stankiewicz

OGRODNICTWO – Karolinie, Dorocie, Piotrowi i Stanisławowi Jonkiszom

Sołtys i Stowarzyszenie „Z Sercem na Dłoni” również składają wyrazy wdzięczności osobom, które pomogły w przeprowadzeniu tego wydarzenia. A są to:

Dariusz ByrskiPaulina i Piotr WierzbaJacek JonkiszJerzy Zużałek (Stowarzyszenie z Sercem na Dłoni), Łukasz Pękala (Rada Rodziców), dziękujemy także Zarządowi i członkom OSP Kaniów, ponadto włączyli się w akcję: Piotr SemaniakZdzisław Tomala oraz Igor Pękala i Dawid Walczak.

Sołtys Kaniowa Marek Pękala

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights