15/07/2024

Pierwsze kroki do Diamentowej Ligi, Mityng lekkoatletyczny im. Józefa Żołnierskiego w Bestwinie

Jak zapewne wiedzą wszyscy miłośnicy sportu, Diamentowa Liga to cykl najbardziej prestiżowych zawodów lekkoatletycznych. W Bestwinie nie zaczynamy z tak wysokiego pułapu, ale mityng który odbył się 15 czerwca to być może dla niektórych pierwszy, nieśmiały krok na wielkie areny.

Na stadionie LKS Bestwina spotkało się siedem ekip ze szkół podstawowych – to uczniowie z Bestwiny, Bestwinki, Janowic, Kaniowa, SP nr 2 i nr 5 z Czechowic – Dziedzic oraz z SP nr 2 z Kóz. Mityng miał zatem zasięg powiatowy. Nosił imię działacza sportowego Józefa Żołnierskiego, organizatorem była gmina Bestwina, patronem – Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bielsku – Białej.

Rywalizowano w biegach na krótkich i średnich dystansach, w sztafecie, w rzucie piłeczką palantową i w skoku w dal, zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców. W każdej konkurencji rozdano indywidualnie medale, ale prowadzono także klasyfikację ogólną (najwszechstronniejsza drużyna). Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła SP nr 2 z Czechowic – Dziedzic, kolejne miejsca zajęły SP Kaniów i SP Bestwina. Przyznano ponadto trofeum „Najszybsza Sztafeta Szkolna” i również przypadło ono SP 2. W roli sędziów bardzo dobrze sprawdzili się nauczyciele wychowania fizycznego. Mityngi takie jak ten udowadniają, że infrastruktura lekkoatletyczna bestwińskiego stadionu jest bardzo potrzebna uczniom – i wszystkim mieszkańcom – potrzebującym wszechstronnego rozwoju.

Sławomir Lewczak

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights