28/05/2024

Jarosławiec’23 – wyjazd kolonijny naszych uczniów

0

Kolonia letnia do Jarosławca już za nami, brało w niej udział w lipcu ponad 60 uczniów z klas 3-8 szkół podstawowych z terenu gminy Bestwina. Każda taka kolonia to doskonała okazja do poznania nowych miejscowości. Zwiedzanie nowych miejsc oraz znajdujących się w nich atrakcji turystycznych może być  fantastyczną przygodą i procentuje bogatym doświadczeniem w życiu najmłodszych kolonistów. Daje możliwość zdobycia nowych umiejętności, których wcześniej nie było okazji spróbować. Dziecko postrzega swój wyjazd jako wielkie wydarzenie! Pobyt z rówieśnikami to fantastyczny czas sprzyjający zdobywaniu nowych sprawności, a poznawanie atrakcyjnych miejsc turystycznych będzie wspominane jeszcze długo… Dodatkowo kilkudniowa rozłąka z rodzicami jest doskonałą szansą do podejmowania samodzielnych decyzji i uczenia się odpowiedzialności.

Koloniści mogli kąpać się morzu czy na basenie, spędzać czas w aquaparku, zmierzyć się ze swoimi lękami w parku linowym. Ponadto w Muzeum Bursztynu mieli okazje dowiedzieć się jak powstaje „złoto Bałtyku”. Ciekawy czas spędzili w papugarni, motylarni czy w gabinecie luster. Wspólnie tańczyli na dyskotekach, rozwijali kreatywność podczas pokazu mody kolonijnej albo przy wykonywaniu rzeźb z piasku. Wszyscy dobrze się bawili a przede wszystkim wrócili  z cudownymi wspomnieniami.

Bardzo serdecznie dziękuje instytucjom, które bardzo wsparły finansowo kolonię. Są to Urząd Gminy Bestwina oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie

Agnieszka Dutka

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights