21/05/2024

Nowości w Projekcie Dla Uchodźców

0

Nowa lokalizacja zajęć i nowe propozycje dla uchodźców ukraińskich, którzy przebywają w powiecie bielskim. To nowości w ramach programu integracyjnego powiatu bielskiego „Poznajmy się”. Z zajęć cały czas skorzystać mogą nowe osoby.

Nie w szkole sportowej w Buczkowicach, a w Szczyrku – w szkolnym schronisku „Hondrasik” odbywają się teraz spotkania w ramach projektu, który opracowali i zdobyli na niego środki pracownicy Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Zajęcia wspierające Ukraińców, którzy uciekli przed wojną realizowane są od jesieni w 3 lokalizacjach, także w Bystrej i Porąbce. Są to spotkania z psychologiem i prawnikiem, nauka języka polskiego, zaznajomienie się z kulturą polską oraz zajęcia ruchowe i artystyczne dla dzieci. „Dotychczas z możliwości, które daje nasz projekt skorzystało ok. 200 osób. Przeniesienie się z projektem do Szczyrku to próba dotarcia do nowych osób, którzy do Buczkowic mogli mieć za daleko” – mówi Marta Gandor-Golik z wydziału zarządzania kryzysowego w bielskim starostwie.

Właśnie w Szczyrku – w schronisku młodzieżowym 3 czerwca zaplanowano świętowanie dnia dziecka. „Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli nam spędzić czas na zewnątrz – na zielonym terenie przy schronisku. Będą gry, zabawy i animacje dla dzieci, ale też trochę starszych którzy chcą oderwać się od szarej rzeczywistości oraz grill” – mówi pracownica starostwa. Kolejną nowością, która jest opracowywana przez organizatorów to weekendowe obozy dla dzieci i młodzieży w Porąbce. Mają one ruszyć, gdy zrobi się cieplej.

Kto może wziąć udział w programie? Każdy chętny Ukrainiec ze statusem uchodźcy wojennego. Kto pierwszy ten lepszy, bo program jest rozpisany na ok. 300 osób. Warunkiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie w miejscach gdzie odbywają się zajęcia. Program jest bezpłatny. 

Poniżej rozkład zajęć na maj: 

M.Fritz

Źródło: Powiat Bielski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights