15/07/2024

fot. MZD

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Zgodnie z planem, za 11,7 mln zł przebudowany zostanie ponad 600-metrowy odcinek tej ulicy. 

Kilka dni temu kontrakt z wykonawcą robót na ul. Warszawskiej – będzie nim wyłoniona w przetargu spółka Eurovia Polska – podpisał Miejski Zarząd Dróg. Zgodnie z dokumentacją, przedmiotem inwestycji jest rozbudowa odcinka ul. Warszawskiej – etap IVa. Zakres prac jest zbliżony do ubiegłorocznego, ale teraz inwestycja realizowana będzie na jezdni w kierunku centrum Bielska-Białej, od wysokości sklepu Merkury Market do Ronda Solidarności. 

W pierwszej kolejnością będą prowadzone roboty związane z wykonaniem przejazdów technicznych przez pas zieleni. Ponad 600-metrowy odcinek ul. Warszawskiej zyska nową nawierzchnię asfaltową, chodniki, zostanie przebudowana infrastruktura podziemna, zainstalowane zostanie nowe energooszczędne oświetlenie. Podobnie jak przy okazji ubiegłorocznego remontu jezdni, posadzone zostaną drzewa i krzewy.

Roboty, obliczone na 170 dni, mają trwać do drugiej połowy listopada. 

Połowę wartości inwestycji stanowią środki budżetu Bielska-Białej, druga część to dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej.

Jak informuje MZD, tymczasowa organizacja ruchu na remontowanym odcinku obowiązuje od 14 czerwca. Ruch w obie strony odbywa się jezdnią w kierunku Katowic, dostępne są wszystkie relacje ruchu z wyłączeniem wjazdu w ul. Kwiatkowskiego oraz lewoskrętu w ul. Okrężną – jadąc w kierunku Katowic (z wyłączeniem komunikacji publicznej).
Objazdy dla zlikwidowanych relacji w lewo: 
– do ul. Sarni Stok od strony centrum przez ulice: Czechowicką, Filarową, Sarni Potok, 
– do ul. Kwiatkowskiego – zgodnie z istniejącym oznakowaniem wprowadzonym dla przebudowy obiektu mostowego. 
Ruch pieszy wzdłuż ul. Warszawskiej prowadzony będzie po chodniku po prawej stronie ulicy; przejście na drugą stronę ulicy będzie się odbywało po istniejących przejściach w rejonie skrzyżowań. Dojście do ulic Sarni Stok, Okrężnej oraz przystanku autobusowego przy ul. Warszawskiej będzie możliwe po istniejących chodnikach lub pasie wygrodzonym z jezdni.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights