21/06/2024

Przed nami długi weekend. Zadbajmy o swoje mienie.

0

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Długi weekend zawsze zachęca do wyjazdów, szczególnie jeśli towarzyszy mu słoneczna pogoda. Nasilenie ruch drogowego się zwiększa, a i szlaki turystyczne są oblegane. Wybierając się w podróż odpowiednio zabezpieczmy swoje mienie, aby po powrocie nie czekała na nas przykra niespodzianka.

Wyjazd na długi weekend będzie udany, jeśli oczywiście będzie bezpieczny. Dlatego wybierając się w długą trasę samochodem lub motocyklem odpowiednio się do niej przygotujmy. Bądźmy wypoczęci. Sprawdźmy stan techniczny pojazdu i oczywiście jedźmy ostrożnie, zwracając uwagę na znaki drogowe. Podczas podróży warto też pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą. Pamiętajmy też o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia, które pozostawiamy.

Obraz Tumisu z Pixabay

Bielscy policjanci przypominają kilka zasad, dzięki którym uchronimy się przed niemiłą niespodzianką po powrocie.

Bezpieczne mieszkanie.

  •     Przed wyjazdem z domu zadbajmy o to, aby po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka i pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie lub dom. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem bądź domem podczas naszej nieobecności. Powierzmy zaufanemu sąsiadowi lub znajomym komplet kluczy do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.
  •     Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem.

Źródło: KMP Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights