24/04/2024

Wakacyjne zmiany rozkładu jazdy Kolei Śląskich

0

Wraz z wejściem w życie czerwcowej korekty rozkładu jazdy przywrócimy obsługę odcinka Chałupki – Bohumín, a także postoje na przystanku Goczałkowice-Zdrój i (sezonowo) na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria.

Prowadzone remonty infrastruktury kolejowej spowodują zawieszenie postojów na przystankach Rybnik Paruszowiec oraz Bielsko-Biała Północ, jednak we współpracy z lokalnymi operatorami komunikacji miejskiej i miastami Rybnik oraz Bielsko-Biała zapewnimy możliwość honorowania biletów w liniach autobusowych umożliwiających dojazd do okolic przystanków. W dalszym ciągu będą prowadzone prace na linii kolejowej do Tarnowskich Gór, ale mając na uwadze wnioski podróżnych, przygotowaliśmy zmiany w obsłudze przystanków komunikacji zastępczej. W lipcu zakończą się zasadnicze prace w stacji Oświęcim. Z kolei pociągi kursujące pomiędzy Rybnikiem a Raciborzem zostaną skierowane trasą objazdową, a pominięte przystanki zostaną obsłużone komunikacją zastępczą.

Autobusy zostaną wprowadzone również w ostatnim tygodniu wakacji pomiędzy Wodzisławiem Śląskim a Chałupkami, co jest związane z budową przystanku Wodzisław Śląski Centrum. Na odcinku Bielsko-Biała Główna – Żywiec, Milówka – Zwardoń oraz Myszków – Częstochowa w wybrane noce zostanie wstrzymany ruch pociągów, a przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. Pociągiem Ornak dotrzemy do Zakopanego, a w drodze powrotnej wyjazd z Zakopanego zapewni pociąg PolRegio, który dowiezie pasażerów do Poronina na oczekującego Ornaka, który wyruszy w kierunku Katowic.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach publikowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy – będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich – zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Linia S5 Katowice – Zwardoń

Linia S51 Katowice – Zakopane

Od 11 czerwca do odwołania pociągi nie będą zatrzymywać się na przystanku Bielsko-Biała Północ ze względu na budowę wiaduktu w ciągu ul. Kwiatkowskiego. Dowóz do przystanku zostanie zapewniony autobusami MZK Bielsko-Biała, na podstawie ważnego biletu kolejowego. Szczegółowe informacje o organizacji ruchu, w tym o zakresie honorowania, liniach objętych honorowaniem, a także mapą przystanków znajdują się w dedykowanym materiale informacyjnym.

Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu jazdy pociągi będą ponownie zatrzymywać się na przystanku Goczałkowice-Zdrój. Postoje w Goczałkowicach-Zdroju będą realizowane wyłącznie przez pociągi linii S5.

Pociąg Sprinter Ornak będzie kursować od 24 czerwca do 31 sierpnia. Poranny pociąg dotrze do Zakopanego, z kolei popołudniowy kurs wyruszy z Poronina. Dojazd do Poronina zostanie zapewniony pociągiem PolRegio Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

W dniach 3 – 7 lipca, 10 – 14 lipca oraz 22 – 24 sierpnia rozkład jazdy wybranych pociągów będzie wariantowany ze względu na planowane ograniczenia przepustowości na szlaku Czechowice-Dziedzice Południowe – Bielsko-Biała Główna, związane z budową wiaduktu oraz naprawą przejazdu.

W godzinach nocnych są planowane przerwy w ruchu wymagające uruchomienia komunikacji zastępczej. Autobusy zastąpią nocne pociągi w następujący sposób:

  • od 19/20 do 23/24 czerwca – na odcinku Milówka – Zwardoń,
  • 17/18 lipca – na odcinku Bielsko-Biała Główna – Żywiec,
  • 27/28 lipca, 28/29 lipca oraz 31 lipca/1 sierpnia – na odcinku Wilkowice Bystra – Żywiec,

od 7/8 do 10/11 sierpnia – na odcinku Łodygowice – Żywiec.

Linia S61 Czechowice-Dziedzice – Cieszyn

Od 11 czerwca ruch pociągów na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn będzie wstrzymany. Przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. Wstrzymanie ruchu pociągów jest spowodowane naprawą obiektów.

Pełny rozkład jazdy pociągów znajduje się w LINIOWYM ROZKŁADZIE JAZDY dostępnym na www.kolejeslaskie.pl

Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób z niepełnosprawnościami (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu), tel.: + 48 32 428 88 88

Źródło Koleje Śląskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights