28/05/2024

Piechotą do lata wprost z placu Ratuszowego zabierze bielszczan w sobotę – 1 lipca zespół Bajm. Wydarzenie odbędzie się w ramach letniego cyklu koncertów Dumni z BB! Jedno miasto 4 sceny. W planach, w lipcu i w sierpniu, jest 17 koncertów.

Cykl rozpocznie 1 lipca o godzinie 20.00 na placu Ratuszowym właśnie zespół Bajm. To niezaprzeczalnie zespół kultowy. Przez czterdzieści pięć lat działalności nagrali niezliczoną ilość przebojów, które niezależnie od wieku, większość z nas potrafi zanucić. I tak pewnie będzie na placu Ratuszowym.

Kolejny lipcowy koncert już w piątek – 7 lipca, tym razem na scenie przy Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej tzw. Central Park. O godzinie 20.30 wystąpi Katarzyna Groniec. Aktorka i wokalista, z legendarnej pierwszej obsady musicalu Metro. Znakomity głos, wrażliwość, starannie dobrany repertuar.

Dzień później w sobotę – 8 lipca od godziny 18.00 na Rynku międzykulturowe spotkanie Od Jana do Iwana. Będzie to finałowe wydarzenie Festiwalu Kultury Słowiańskiej. W planach są warsztaty tworzenia wianków, lalek motanek, origami i malowania. Halyna Szewczuk wykona pieśń kupalską, wystąpi zespół etno Lelia z Krakowa oraz zespół Malwa. Zobaczymy taniec świętojański zespołu Mover, taniec z gaikiem, taniec Mawka i taniec ognia. Będzie można wykonać świece marzeń z naturalnego wosku.

W piątek – 14 lipca od godziny 20.30 na scenie Central Park koło BCK koncert da Nocna Zmiana Bluesa. Na czele jednego z najpopularniejszych bluesowych bandów wystąpi Sławek Wierzcholski. To koncert nie tylko dla fanów gatunku.

15 lipca na Rynku na bielszczan czeka niepohamowana zabawa w latynoskich rytmach i rozwibrowany zespół Cumbancheros.

Kochać inaczejStatki na niebieZnów jesteś ze mną i piosenki Agnieszki Osieckiej to już propozycja od zespołu De Mono na 21 lipca. Ten koncert odbędzie się na scenie Central Park przy BCK.

Wschodząca gwiazda muzyki pop Michał Szczygieł da koncert dzień później – 22 lipca na Letniej Scenie Sfery. Początek o godzinie 18.00.

W ostatni weekend pierwszego wakacyjnego miesiąca – 28 lipca na scenie Central Park przy BCK o godzinie 20.30 pojawi się sześciu muzyków i jeden rower. To dobrze znana bielszczanom z ubiegłorocznych Dni Bielska-Białej Orkiestra na Dużym Rowerze. Ekokulturalny kolektyw i popfolkowa muzyka zachwycą każdego.

W sobotę – 29 lipca od 19.00 na Rynku kolejna odsłona projektu Gramy DoBBro. To kultowe spotkanie bielskich artystów, kilkadziesiąt zespół, kilkuset muzyków połączonych jedną ideą promowania wzajemnego szacunku, tolerancji i przyjaźni.

W sierpniu w Bielsku-Białej wystąpią m.in. zespół Raz Dwa Trzy, Mika Urbaniak czy Grubson. Szczegóły na plakatach poniżej.

oprac. ek

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights