21/05/2024

Święto Powiatu Bielskiego i Gminy Porąbka

0

“Będzie się działo” czyli Święto Powiatu Bielskiego i Gminy Porąbka już 24 i 25 czerwca 2023, na stadionie LKS Zapora Porąbka.

Wielkimi krokami zbliża się Święto Powiatu Bielskiego oraz Gminy Porąbka.

Tym razem zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu bielskiego, turystów oraz gości na stadion LKS Zapora w Porąbce w dniach 24-25 czerwca 2023 r. 

Zapowiada się weekend wypełniony dobrą muzyką i doskonałą zabawą! Na scenie zaprezentuje się m.in. Zespół Enej i Postman. Prosto ze słynnej ławeczki z popularnego, polskiego serialu “Ranczo” przybędzie do nas Kabaret Ranczo. Tradycyjnie wystąpią również laureaci Powiatowego Przeglądu Amatorskich Grup Artystycznych SAGA ‘2023: Zespół “Włóczykije”, Zespół “RootArt”, Akademia Mażoretek “Gracja”, Zespół “Euforia” z MCAT w Czańcu, a także BIG BAND z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach.  Szanownych gości do tańca porwie DJ “Ojciec Prowadzący Michał Sendecki”. 

Scenę muzyczną zapełnią również zespoły regionalne: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca “Bestwina”, Zespół Regionalny “Jaworze”, Zespół Regionalny  “Porąbczanie” oraz Zespół Pieśni i Tańca “Kęty”. Wystąpi także Orkiestra Dęta Domu Kultury w Porąbce. 

 Z pewnością nikt nie wyjdzie z imprezy głodny, a wszystko to za sprawą Przeglądu Potraw Regionalnych “Kulinarne Dziedzictwo”. Jak zwykle gościnne panie z KGW zaserwują dla uczestników same rarytasy z owocowego ogródka.

W trakcie wydarzenia wręczone zostaną nagrody: w Konkursie “Pasieka Roku 2023” oraz “Porąbczanin Roku”. 

 Podczas imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach z wypieku chleba w tradycyjnym piecu w ramach Beskidzkiego Jarmarku Rzemiosła, pomalować kamyki albo kupić cudowne kompozycje z lawendy prosto z zabrzeskiej plantacji.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży, Będą darmowe dmuchańce oraz możliwość przejażdżki Ciuchcią Beskidzką. Dla amatorów sportu przygotowano sportowe show z udziałem byłego selekcjonera Reprezentacji Polski Edwardem Lorensem. Wielbiciele laserów z pewnością chętnie obejrzą pokaz laserowy. Każdy na pewno znajdzie dla siebie coś ciekawego. 

 Tej imprezy po prostu nie można ominąć!

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Powiat Bielski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights