28/05/2024

Trzeci Rowerowy Puchar Reksia

0

Rozpoczęło się odliczanie do startu trzeciego Rowerowego Pucharu Reksia. 4 czerwca o godzinie 11.00 rowerzyści ruszą równocześnie na dwóch trasach. Starsi cykliści pojadą na pumptracku, a młodsi zmierzą się z torem przeszkód.

– Przygotowane przez nas trasy, którymi pojadą Reksiaki, są wypróbowane i bezpieczne. W całej historii Pucharu Reksia nie mieliśmy sytuacji niebezpiecznych. Zawody zawsze organizowane są profesjonalnie, a trasy przygotowywane tak, aby zawodnik pokonał je bezpiecznie – mówi rzecznik prasowy Pucharu Reksia Agnieszka Ściera-Pytel. – Powoli zapełnia się lista startowa. W tym roku wprowadziliśmy możliwość zapisów wyłącznie drogą elektroniczną, przy pomocy strony internetowej www.pucharreksia.pl. Zmniejszyliśmy także liczbę miejsc startowych do 300, dlatego lepiej nie zwlekać z zapisami do ostatniej chwili.

Trzeci Rowerowy Puchar Reksia zostanie rozegrany na Błoniach na pumptrucku – roczniki 2014-2009 – oraz na torze przeszkód usytuowanym na boisku sportowym – roczniki 2015-2019 i młodsi. Wszyscy zawodnicy otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, które będzie można odebrać już 3 czerwca w Centrum Handlowym Gemini Park.
Tradycyjnie honorowy patronat nad imprezą objęli prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz prezeska fundacji Reksia Helena Filek-Marszałek.

Zawody odbędą się 4 czerwca o godzinie 11.00. Oficjalny trening tego samego dnia od godziny 9.00 do 10.30. Miejscem treningu i zawodów będzie asfaltowe boisko oraz tor pumptrack na terenach rekreacyjnych Błonia Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pocztowej 32.
W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych uniemożliwiających rozegranie przejazdów na pumptracku, zawodnicy pokonają tor przeszkód na boisku asfaltowym.
Do udziału w zawodach można zapisać się do 28 maja przy pomocy strony internetowej www.pucharreksia.pl/zapisy. Liczba uczestników jest ograniczona do 300 startujących.

Rowerowy Puchar Reksia po raz pierwszy wystartował w 2021 roku. Jest to letnia, rowerowa edycja największych w Polsce zawodów narciarskich dla dzieci. Ich celem jest popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, wychowanie w duchu fair play, podnoszenie poziomu techniki jazdy, integracja środowiska rowerowego i sportowego, a także międzypokoleniowa integracja społeczna. Organizatorami trzeciego Rowerowego Pucharu Reksia są Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE oraz Szkoła Narciarska i Rowerowa FreerideSport.

oprac. ek

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights