21/06/2024

Piłkarskie Turnieje Mikołajkowe w Kaniowie

0

Piłkarski maraton ze Świętym Mikołajem

Cztery dni (dwa kolejne weekendy) trwały tegoroczne Mikołajkowe Turnieje Skrzatów, Żaków, Młodzików, Trampkarzy i Juniorów w piłkę nożną. Hala przy ZSP w Kaniowie tętniła życiem 9,10, 16 i 17 grudnia, a było tłoczno jak w ulu, gdyż udział wzięło ok. 800 zawodników z ponad 50 drużyn! Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest szczególnie organizator – trener młodzieżowych ekip LKS „Przełom” Kaniów, Mariusz Cupriak. Dodaje on jednak, że przeprowadzenie rozgrywek nie byłoby możliwe bez wsparcia Urzędu Gminy Bestwina, zaangażowania działaczy, trenerów, sędziów, sponsorów i oczywiście rodziców, którzy – jak zwykle – sprostali trudnemu wyzwaniu na medal.

Na „pierwszy ogień” poszli najmłodsi, czyli roczniki od 2011 do 2017 i młodsze. Tutaj bardziej od wyników liczyła się przede wszystkim zabawa i wszechstronny rozwój, co nie znaczy, że widzowie nie obserwowali zaciętej walki. Pomiędzy piłkarzami i publicznością krążył… Święty Mikołaj rozdający słodkości; pyszne ciasta oraz kawę i herbatę można było także zakupić w specjalnie zaaranżowanej kawiarence. Drugi weekend to już rywalizacja nieco starszych futbolistów przybierająca bardziej formalne ramy – to także szansa dla nich na podszlifowanie umiejętności przed sezonem na boiskach trawiastych.

Wójt Artur Beniowski ocenia turnieje jako udane i pełne wielkich emocji przedsięwzięcie, podobne zdanie ma organizator, natomiast na profilach społecznościowych uczestniczących drużyn można również przeczytać liczne pochwały. Odnotujmy, że z gminy Bestwina wystartowały kluby z Kaniowa, Bestwiny i Bestwinki, prezentując się bardzo dobrze na tle rówieśników z bliższej i dalszej okolicy.

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights