21/05/2024

Ul. Sportowa w Bestwince – otwarcie z udziałem ministra Grzegorza Pudy

0

Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda wizytował 10 lipca oddaną do użytku po modernizacji ulicę Sportową w sołectwie Bestwinka. Remont tej drogi, postulowany od wielu lat przez sołtys Teresę Paruch-Ryś, Radę Sołecką i mieszkańców zakończył się sukcesem, prace inwestycyjne prowadzono od skrzyżowania z ul. Dworkową do skrzyżowania z ul. św. Floriana, wykonano oprócz nawierzchni również chodnik, przejścia dla pieszych, oświetlenie i infrastrukturę towarzyszącą.

Ulica przebudowana jest kompleksowo – wyjaśnił wójt Artur Beniowski – Na odcinku o długości  ok. 2 km i szerokości 5 m. wymieniono podbudowę, położono dwie warstwy asfaltu, wybudowano chodnik dla pieszych, utwardzone pobocze, barierki energochłonne, oświetlone przejścia dla pieszych, progi zwalniające. Prace rozpoczęte w lipcu 2022 r. realizowane były przez firmę Beskid-Bruk Paweł Kłaptocz z Czechowic-Dziedzic. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2 779 413 zł., 1 200 000 zł. z „Polskiego Ładu” a jego całkowita wartość zamknęła się w kwocie 6 800 000,00 zł.

Oprócz ministra w Bestwince pojawili się wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, członkowie Rady Gminy Bestwina – Magdalena Wizner i Sławomir Walczak, radny Rady Powiatu Bielskiego Grzegorz Gawęda. Wójt Artur Beniowski wręczył gościom podziękowania za pomoc w realizacji zadania; wyrazy uznania przekazane zostały ponadto przewodniczącemu Rady Gminy Bestwina Jerzemu Stanclikowi i sołtys Teresie Paruch – Ryś. Gratulacje odebrali przedstawiciele wykonawców: Dariusz Zbijowski (Beskid-Bruk Czechowice-Dziedzice), Paweł Kłaptocz (właściciel firmy Beskid-Bruk), Marcin Hajost (projektant i inspektor nadzoru).

Sławomir Lewczak

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights