25/05/2024

Obraz NoName_13 z Pixabay

Żyjące biblioteczki dla ośrodków opiekuńczych, bilety do kina dla dzieci, pomoc zwierzętom z lokalnych schronisk – to tylko kilka wybranych działań, które są realizowane dzięki cyklicznej akcji Żyjące Książki. Jej kolejna odsłona odbędzie się już 29 lipca w Galerii Sfera. Organizatorzy – Sfera oraz Fundacja Ekologiczna Arka – już dziś zachęcają do przynoszenia książek, które następnie trafią na charytatywny kiermasz.

– W naszej fundacji obraliśmy sobie za cel edukowanie kolejnych pokoleń, aby coraz świadomiej podchodziły do kwestii związanych z ochroną klimatu. Chcemy wspólnie z naszymi partnerami, takimi jak Galeria Sfera, pokazać, że nawet małe działania, na przykład. przyniesienie i zakup książki z drugiego obiegu, może przyczynić się do uruchomienia łańcucha dobrej pomocy. Warto zobaczyć, jak ten efekt wygląda na naszych wspólnych kiermaszach – mówi prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

Dochód z akcji Żyjące Książki 29 lipca będzie przekazany regionalnym ośrodkom opiekuńczym i schroniskom dla bezdomnych zwierząt. Organizatorzy w planach mają budowę kolejnych żyjących biblioteczek, do których budowy użyte będą materiały z recyklingu.

Kiermasz odbędzie się 29 lipca w foyer Galerii Sfera. Jednak już dziś można przynosić swoje książki do Punktu Informacyjnego znajdującego się w Galerii Sfera I w godzinach 10.00-18.00. Tematyka dzieł nie ma znaczenia – organizatorzy proszą jedynie, aby były one w dobrym stanie. Udział w akcji to doskonały moment, żeby zainspirować się w ten wakacyjny czas lub zanurzyć w nowym wykreowanym przez autora/autorkę świecie. 

Wydarzenie organizowane przez Galerię Sfera i Fundację Ekologiczną Arka uzyskało patronat prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Kiermasz książek w Sferze, fot. Arka

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights