17/06/2024

“Żyjące Książki” – Kiermasz Charytatywny

0

fot. Galeria Sfera

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje – idealny czas na nadrobienie czytelniczych zaległości i pozbycie się z regału zbędnych książek. Już 24 czerwca będzie ku temu doskonała okazja! Galeria Sfera w Bielski-Białej wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnym kiermaszu, którego celem jest wsparcie mieszkańców regionalnych ośrodków opiekuńczych oraz budowa żyjących biblioteczek.

Akcja „Żyjące Książki” z pewnością jest już Wam doskonale znana. Każda edycja tego wydarzenia cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Bielska-Białej. Nic dziwnego – w końcu jest to świetna okazja do kupienia ciekawych pozycji książkowych (również tych trudno dostępnych!), a przy okazji wsparcia szczytnego celu. Dzięki zebranym dotychczas funduszom udało się pomóc m.in. domom dziecka, świetlicom środowiskowym oraz schroniskom dla bezdomnych zwierząt.

Drugie życie książki, lepsze życie dzieci

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przynieść niepotrzebne książki do Punktu Informacyjnego Galerii I, który jest czynny w godzinach 10:00-18:00. Mogą to być kryminały, przewodniki, powieści, tomiki wierszy – w końcu każdy lubi czytać co innego! Podarowane pozycje trafią 24 czerwca na kiermasz, który odbędzie się w Foyer Galerii II. W związku z tym organizatorzy proszą, by były one w dobrym stanie.

Biorąc udział w akcji, dokładacie swoją cegiełkę do poprawienia losu mieszkańców ośrodków opiekuńczych oraz wspieracie budowę żyjących biblioteczek. Efekty Waszego zaangażowania są doskonale widoczne – przez 5 lat udało się zebrać łącznie ponad 200 000 zł na cele społeczne!

Dołączycie do nas?

Gdzie? Foyer Galerii Sfera II
Kiedy? 24.06
Gdzie oddać książki? Punkt Informacyjny Galeria Sfera I, od 10:00 do 18:00

Źródło: Galeria Sfera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights