26/05/2024

Tour de Pologne -Trasa piękna i wymagająca

0

Tour de Pologne 2020, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Trasa 80. edycji Tour de Pologne UCI World Tour została zaprezentowana na żywo 19 czerwca w TVP Sport. Przypomnijmy, że piąty etap tegorocznego wyścigu będzie miał metę w Bielsku-Białej.

Jubileuszowa edycja Tour de Pologne wprowadza wiele nowości i interesujących miejsc na mapie najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, w którym będzie ścigać się światowa czołówka. 

Tradycyjne wyścig będzie miał siedem etapów. Przygotowano etapy dla sprinterów, 3 etapy górskie i czasówkę. Kolarskie widowisko będzie się rozgrywało na polskich drogach w dniach 29 lipca – 4 sierpnia. 

– Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Ruszamy 29 lipca z Poznania, a później przed nami etapy: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała,  czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji! – zapowiadał w TVP Sport dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang. 

Etap 5 z Pszczyny do Bielska-Białej zaplanowano na 2 sierpnia. Liczący prawie 199 kilometrów etap będzie typowo górski, z przewyższeniem ponad 3000 metrów. Na metę w Bielsku-Białej kolarze wyruszą z Pszczyny. Wcześniej będą musieli pokonać kilka trudnych podjazdów. Na trasie 5. etapu będą trzy premie lotne LOTTO: w Ustroniu, Istebnej i Wilkowicach, dwie premie górskie PZU I kat.: Ochodzita i Salmopol. Ta druga nosi imię Joachima Halupczoka. Jest też premia górska PZU II kategorii – Zameczek.

źródło: www.tourdepologne.pl
źródło: www.tourdepologne.pl

O umowie podpisanej przez dyrektora generalnego Tour de Pologne Czesława Langa i prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego na organizację w naszym mieście mety etapu TdP pisaliśmy tutaj

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights