26/05/2024

Błędy lekarskie doprowadziły do paraliżu Rafała! Mężczyzna potrzebuje kosztownej rehabilitacji

0

47-letni Rafał z Bielska-Białej w wyniku błędnych diagnoz został sparaliżowany. Po ciężkiej walce o swoje życie, dzisiaj walczy o powrót do sprawności. Przy wsparciu rodziny mężczyzna chce znowu zacząć chodzić, pracować i cieszyć się życiem. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl.

Rafał Flisek, mieszkający w Bielsku-Białej, jest od 1,5 roku osobą leżącą z powodu patologicznego złamania kręgosłupa, spowodowanego niewłaściwą diagnozą lekarza neurologa. Mężczyzna mieszka na czwartym piętrze bloku bez windy. Jest w trudnej sytuacji wywołanej błędami medycznymi i szuka wsparcia w walce o odzyskanie sprawności i samodzielności.

– Jeszcze do niedawna byłem zdrowym, pogodnym i pracującym człowiekiem. Zawsze energiczny i nie mogący “usiedzieć na miejscu”.  Poza pracą od najmłodszych lat uczestniczyłem w życiu codziennym, Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie brałem udziału w akcjach, lecz jako mechanik maszyn, pomagałem jak tylko mogłem w różnych naprawach i pracach konserwacyjnych w Strażnicy. To była moja pasja i bezinteresowna pomoc. Moim marzeniem było realizowanie się w ratownictwie medycznym, lecz praca i obowiązki, ciągle nie pozwalały na ukończenie zaawansowanych kursów medycznych. Moje życiowe plany, brutalnie przerwała choroba – pisze Rafał na stronie zbiórki.

W styczniu 2022 roku, Rafał przeszedł operację, podczas której lekarze wstawili mu dwa stabilizatory, mające na celu wzmocnienie kręgosłupa. Niestety podczas rehabilitacji jeden ze stabilizatorów, wraz z trzema śrubami, wysunął się, powodując poważny ból i niemożność ruchu. Ta sytuacja trwała aż osiem miesięcy, podczas których mężczyzna spędził sześć miesięcy niemalże nieruchomo, czekając na decyzję neurochirurga o usunięciu uszkodzonego implantu. Niestety, lekarz, który z początku miał zająć się tym problemem, ostatecznie zrezygnował.

Dopiero 12 kwietnia 2023 roku, Rafał przeszedł kolejną, ciężką operację kręgosłupa. Dzięki lekarzowi o wielkim sercu, który zgodził się przeprowadzić ten zabieg, mężczyzna miał wreszcie szansę rozpocząć walkę o powrót do pełnej sprawności. W całej walce ogromnym wsparciem jest żona i mama Rafała, jednak kobiety nie są w stanie same poradzić sobie z kosztami rehabilitacji. Koszt jednego miesiąca w ośrodku to 27 000 zł. W przypadku Rafała, konieczny byłby kilkumiesięczny turnus, by odzyskał samodzielność a może nawet stanął na nogi.

– Mam kochającą żonę, która musi ciężko pracować i opiekować się mną, na zmianę z mamą. Koszty rehabilitacji domowej sięgają 3000 zł miesięcznie. Mama została pozbawiona spokojnej starości. Opieka nade mną i własne choroby, to dla niej zbyt wiele, choć nigdy się do tego nie przyzna. Wiem że moje cierpienie, to męka dla Jej duszy. Muszę walczyć! Nie chcę i nie mogę być dla Nich ciężarem, do końca życia. Dziś bez Ich pomocy nie jestem w stanie w ogóle funkcjonować – pisze dalej Rafał na stronie zbiórki.

W tym momencie stan Rafała jest stabilny. Ma wokół siebie kochającą rodzinę i jedyne czego im brakuje, to pieniędzy na rehabilitację. Razem możemy pomóc mężczyźnie wrócić do normalnego życia. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na zbiórkę na portalu Pomagam.pl.

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/po-mocne-nogi

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights