21/06/2024

Lokalizacja poradni i oddziałów na ekranie

0

Foto: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zainstalowano trzy kioski multimedialne z interfejsem graficznym. Urządzenia ułatwiają pacjentom poruszanie się po placówce. Kioski przystosowane zostały także do potrzeb osób niedowidzących i niesłyszących.

Dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego Łukasz Matlakiewicz informuje, że urządzenia prezentują filmy w języku migowym, informujące o lokalizacji poradni i szpitalnych oddziałów. 

– Dla osób niedowidzących są komunikaty głosowe, które najprostszą trasą prowadzą do wyznaczonego celu. Kioski są łatwe w obsłudze. Wystarczy nacisnąć odpowiednią ikonę i otrzymuje się potrzebne informacje – wyjaśnia.

Pierwszy z kiosków zainstalowano w holu głównym Szpitala Wojewódzkiego, drugi na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a trzeci w miejscu, gdzie znajduje się Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna.  

Kioski multimedialne placówka kupiła za pieniądze z programu Dostosowanie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Środki na ten cel – 2 mln złotych – przekazało w formie grantu Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights