25/05/2024

Historyczny piknik w Starym Bielsku

0

fot. z archiwum organizatorów

Starobielski Piknik Historyczny z występami artystycznymi, średniowiecznymi wojami, jarmarkiem, pokazami strażackimi i zabawami zaplanowano 28 maja na ul. św. Stanisława oraz na terenie probostwa Parafii pw. św. Stanisława BM w Starym Bielsku. 

Na scenie rozstawionej na ul. św. Stanisława od godz. 15.00 będą się prezentować dzieci i młodzież z Domu Kultury w Starym Bielsku, Przedszkola nr 44 w Starym Bielsku, Szkoły Podstawowej nr 31 oraz Szkoły Podstawowej  nr 38.
O godz. 17.15 odbędzie się koncert Big Bandu z Domu Kultury Włókniarzy, który wykonuje muzykę rozrywkową i popularną.

Na zakończenie pikniku o godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołu Akurat. Zespół jest ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty, ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów, np. Do prostego człowieka czy Wiej-ska, oraz lekkie piosenki chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach, jak Lubię mówić z tobą czy Hahahaczyk (Dyskoteka Gra)

Bielska Drużyna Najemna Svantevit wprowadzi uczestników pikniku w świat wczesnośredniowiecznych wojów piastowskich i wojowników wikińskich. Będzie można podziwiać walki na miecze, włócznie i topory. W wiosce na terenie probostwa powstaną kramy, warsztaty rzemieślnicze związane z kowalstwem, tkactwem, krawiectwem, zielarstwem, skórnictwem oraz łucznictwem. 
Pojawią się również Goście z Cieszyna – Chorągiew Księstwa Cieszyńskiego.

Najmłodsi uczestnicy, dzięki firmie Centaurus, będą mieli do dyspozycji dmuchańce rozstawione na terenie probostwa, zwyczajowo odbędzie się również Turniej Mega Piłkarzyków o Puchar Księdza Proboszcza.

Ochotnicza Straż Pożarna Stare Bielsko przeprowadzi fantastyczny pokaz gaśniczo-ratowniczy.

Tak jak w ubiegłym roku, na Starobielskim Pikniku Historycznym będzie możliwe  zwiedzanie z przewodnikiem kościoła pw. św. Stanisława w Bielsku-Białej.

Organizatorami pikniku są miasto Bielsko-Biała, Miejski Dom Kultury – Dom Kultury w Starym Bielsku oraz Parafia pw. św. Stanisława BM w Starym Bielsku, honorowy patronat nad imprezą sprawuje prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

W związku z piknikiem nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Ulica św. Stanisława będzie zamknięta od 28 maja od godz. 5.00 do 29 maja do godz. 2.00. W tym czasie będzie obowiązywał objazd ul. Jana Sobieskiego,  a przystanek autobusowy Stare Bielsko Kościół kier. Wapienica (306) zostanie przeniesiony na ul. Jana Sobieskiego (na wysokość przystanku w kierunku centrum miasta). Będzie obowiązywał słupek przystankowy. Tego dnia będzie również nieczynny parking przy kościele na ul. św. Stanisława.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights