17/06/2024

Wystawa ikon Pani Elżbiety Tabisz-Mrozik w Muzeum Regionalnym w Bestwinie

0

Mistyczne Piękno: Wystawa ikon Pani Elżbiety Tabisz-Mrozik w Muzeum Regionalnym w Bestwinie

W atmosferze nasyconej duchem i sztuką, Muzeum Regionalne w Bestwinie było świadkiem wyjątkowego wydarzenia – otwarcia wystawy ikon autorstwa pani Elżbiety Tabisz-Mrozik. Uroczystość miała miejsce 8 grudnia i zgromadziła liczne grono pasjonatów sztuki, a także znakomitych gości, w tym dr sztuki Krzysztofa Dadaka oraz ks. proboszcza bestwińskiej parafii Cezarego Dulkę.

Wystawa pani Elżbiety Tabisz-Mrozik wzbudziła ogromne zainteresowanie i podziw ze strony zgromadzonej publiczności. Jej dzieła emanują mistyczną głębią i niezwykłą precyzją wykonania. Artystka, która rozpoczęła pisanie ikon w 2017 roku na kursie ikonopisania w Supraślu, obecnie zdobywa wiedzę i umiejętności w szkole pisania ikon przy Cerkwii Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie.

Podczas wernisażu, pani Elżbieta Tabisz-Mrozik podzieliła się swoją inspirującą historią. Powiedziała, że pisanie ikon stało się jedną z najlepszych rzeczy, jakie spotkały ją w życiu. Wspomniała również o kluczowych postaciach, które Opatrzność postawiła na jej drodze i które były nieodłączną częścią jej artystycznej podróży. Wśród nich warto wymienić Katarzynę Żaczek, Annę Gełdon, Tatjanę Dzierżęgę, Irinę Obuchową, Anastazję Zelikinę oraz księdza Jarosława Antosiuka, dyrektora krakowskiej pracowni.

Goście wernisażu nie kryli podziwu dla twórczości pani Elżbiety. Jej ikony, pełne symboliki i głębokiego przekazu, poruszyły serca obecnych. Dr Krzysztof Dadak wprowadził zebranych w historię pisania ikon, ukazując głęboką duchowość i tradycję tego szlachetnego rzemiosła. Ks. Cezary Dulka natomiast skupił się na specyfice różnic i podobieństw ikon świata wschodu, rzucając nowe światło na mistyczne piękno tych dzieł.

Wernisaż nie był jedynie chwilą refleksji, ale również okazją do podziwiania ikon. Goście, w tym wielbiciele sztuki i przyjaciele pani Elżbiety, mieli okazję zagłębić się w wyjątkową atmosferę każdego arcydzieła i podziwiając jego niezwykły kunszt wykonania.

Warto zaznaczyć, że wystawa jest otwarta dla publiczności do Wigilii Bożego Narodzenia.

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights