17/06/2024

Otwieramy THE LOOP

0

Już wkrótce odbędzie się zupełnie nowy Festiwal Beskidów i Śląska Cieszyńskiego Dziewięćsił. Impreza trwać będzie od 26 do 28 maja w różnych miejscowościach naszego regionu: Bielsku-Białej, Brennej, Cięcinie, Cieszynie, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu, Wiśle i Żywcu. 27 maja przygotowywane są atrakcje w stolicy Podbeskidzia związane z uroczystym otwarcie pętli beskidzkiej THE LOOP.

Inaugurację pętli beskidzkiej THE LOOP zaplanowano 27 maja w godz. 12.00-24.00 w zabytkowej górnej stacji Kolei na Szyndzielnię i na terenie przy hotelu Szyndzielnia. Wokół oraz w środku zabytkowego obiektu na Szyndzielni odbędą się liczne prelekcje prowadzone przez znane gwiazdy środowiska górskiego i podróżniczego. Klub Wysokogórski Bielsko-Biała, Klub Taternictwa Jaskiniowego Speleoklub w Bielsku-Białej oraz Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprowadzą warsztaty oraz pokazy sprzętu i ratownictwa. O godz. 21.00 będzie koncert Ghostmana, a o 22.00 rozpocznie się górska impreza z DJ-em.

Przed hotelem Szyndzielnia w godz. 16.00-20.00 zaplanowano koncerty, wystąpią Ciocia Tunia, CudaWianki, Koniec Świata i Psio Crew. Dla najmłodszych przygotowane zostaną liczne warsztaty i animacje, a dla starszych strefa wystawienniczo-handlowa ze sprzętem górskim i sportowym oraz strefa gastronomiczna.

Będzie górsko i klimatycznie! – zapowiadają organizatorzy z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

oprac. wag, Jack

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights