29/05/2024

Tour de Pologne 2020, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

W związku z organizacją piątego etapu 80. Tour de Pologne 2 sierpnia w Bielsku-Białej wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Przejazd kolarzy przez miasto przewiduje się pomiędzy godzinami 15.30 a 17.00.

Kolarze pojadą ul. Żywiecką, PCK, Stefanii Sempołowskiej, Romana Dmowskiego, Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana, Jana Sobieskiego, Marii Konopnickiej, al. gen. Władysława Andersa, po czym trzykrotnie pokonają pętlę – al. Armii Krajowej, ul. Karbowa i Kolista.

Wyłączenie ruchu na trasie wyścigu nastąpi na około godzinę przed przejazdem peletonu, tj. około godziny 14.30, a przywrócenie – niezwłocznie po przejeździe ostatniego z kolarzy. W tym czasie zamknięte zostaną ulice poprzeczne, dochodzące do trasy wyścigu. Uwaga: na czas przejazdu kolarzy wyłączone z ruchu zostaje rondo Hulanka; utrzymana zostaje jedynie możliwość prawoskrętu z ul. Piastowskiej w ul. Cieszyńską.

W dniu wyścigu, będzie również obowiązywał zakaz postoju pojazdów na ciągu ulic Władysława Orkana i Ludwika Waryńskiego.

Również 2 sierpnia odbędzie się wyścig Tour de Pologne Junior. W związku z tym ulice Gościnna, Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 12.15 a 18.30.

Ponadto, z uwagi na organizację mety wyścigu, w godzinach 5.00-20.00 nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na al. Armii Krajowej na odcinku od ronda przy ul. Gościnnej do ronda przy ul. Karbowej. Policja oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej prosi, aby korzystanie z wymienionych dróg w podanych godzinach utrudnień ograniczyć do niezbędnego minimum, wybierając trasy alternatywne. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apeluje o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

Za wszelkie niedogodności związane z organizacją mety piątego etapu 80. Tour de Pologne w Bielsku-Białej MZD przeprasza.

W dniu wyścigu nastąpią także zmiany w kursowaniu autobusów Komunikacji Miejskiej w Bielsku-Białej. Szczegóły na stronie internetowej https://komunikacja.um.bielsko.pl/index.php/2023/07/18/kursowanie-autobusow-2-sierpnia-2023-r-80-tour-de-pologne/.

źródło: Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights