21/05/2024

Bezpłatne warsztaty – Koduj z Gigantami

0

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja bezpłatnych warsztatów Koduj z Gigantami, które już po raz 13 wprowadzą dzieci i młodzież w świat programowania. Akcję wspierają liczni patroni honorowi, w tym Ministerstwo Edukacji i Nauki, GovTech Polska czy Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy, a także włodarze miast, w których odbywać się będą zajęcia stacjonarne. Czy młodzi adepci sztuki programowania odnajdą się w świecie sztucznej inteligencji? Bo właśnie Al będzie dotyczyła ta edycja warsztatów.

Twórz, koduj, odkrywaj sztuczną inteligencję! Warsztaty Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości startują 26 sierpnia i potrwają do końca września. W zajęciach będzie można wziąć udział stacjonarnie w ponad 100 polskich miastach oraz online.

Rejestracja na wydarzenie możliwa jest na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/3s0Oew6.

Już po raz 13 organizatorzy bezpłatnej akcji przybliżą młodym uczestnikom podstawy programowania i korzystania z nowych technologii, dając możliwość równego dostępu do tego rodzaju zajęć i przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu.

Do udziału w warsztatach wystarczą chęć nauki i ciekawość. W pozostałe aspekty programowania, uczestników wprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko uczą, ale i inspirują młodych fanów kodowania.

Zrozumieć technologię AI
Każdej edycji Koduj z Gigantami przyświeca inny motyw. Tym razem Giganci Programowania zaproszą uczestników do Kr(AI)ny Przyszłości, a o tematyce warsztatów mówi już sama nazwa zapisana w przewrotny sposób. To w niej organizatorzy wyróżniają litery AI (Artificial Intelligence), czyli z angielskiego sztuczna inteligencja. Właśnie o świat sztucznej inteligencji zostaną oparte zajęcia Koduj z Gigantami w ramach 13. edycji warsztatów.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środowisk i aktualnej wiedzy, prowadzący zajęcia przedstawią sztuczną inteligencję oraz szanse i zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie. Przy użyciu takich środowisk, jak: Scratch, Minecraft Education czy Visual Studio uczestnicy przekonają się, że sztuczna inteligencja może znaleźć zastosowanie w wielu obszarach codziennego życia. W projektach wykorzystane zostaną różnego rodzaju elementy związane ze sztuczną inteligencją, nadając projektom niespotykany dotąd wygląd i zastosowanie.

– Spodziewać się można, że sztuczna inteligencja towarzyszyć będzie na każdym etapie edukacji. Z pewnością pomoże w tworzeniu dostosowanych materiałów edukacyjnych oraz wspomoże zarówno edukatorów, jak i uczniów, dostarczając różnego rodzaju pomysły i inspiracje. Sztuczna inteligencja budzi jednak wiele obaw i wątpliwości. Dlatego podczas naszych warsztatów chcemy połączyć naukę programowania z tematem sztucznej inteligencji. Uczestnikom akcji pokażemy narzędzia AI i sposoby na ich pożyteczne wykorzystanie – jako źródło inspiracji, usprawnienia, a nie bezmyślnego kopiowania. Do tej pory, gdy uczeń miał problem z zadaniem domowym, musiał prosić o pomoc rodziców lub nauczyciela następnego dnia szkolnego. Teraz rolę takiego domowego nauczyciela może pełnić sztuczna inteligencja – o tym, jak przydatna chociażby w procesach edukacyjnych może okazać się sztuczna inteligencja, przekonuje współzałożyciel szkoły Giganci Programowania, organizatora akcji Koduj z Gigantami Dawid Leśniakiewicz.

Kto może wziąć udział w zajęciach i jaką wiedzę może zdobyć?
Akcja Koduj z Gigantami otwarta jest dla dzieci i młodzieży z całej Polski, a zajęcia zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat. Warsztaty będą prowadzone przy wykorzystaniu różnych środowisk i języków programistycznych oraz programów, tj:
– Scratch – podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;
– Minecraft Education – możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowego języka programowania;
– App Inventor – pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
– C# – jeden z najbardziej zaawansowanych i profesjonalnych języków programowania, w którym pracują zawodowi programiści;
– Python – język programowania o rosnącej popularności, pozwalający tworzyć zaawansowane projekty;
– C++ – język programowania powszechnie wykorzystywany w branży IT.

Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, należy zarejestrować się na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/3s0Oew6.

Organizatorem akcji jest najprężniej rozwijająca się szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania, która już od 8 lat realizuje swoją misję cyfrowej edukacji młodego pokolenia. Do tej pory Giganci przeszkolili ponad 150 tys. młodych fanów kodowania.

źródło: Giganci Programowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights