21/05/2024

Kolejna edycja konkursu dla filmowców zafascynowanych Bielskiem-Białą. Nakręć film o jednej z ulic w mieście i wygraj nawet tysiąc złotych.

Galeria Bielska BWA i warszawska Fundacja Młodego Kina ogłosiły ósmą edycję konkursu Filmujemy Bielsko-Białą!, pod honorowym patronatem prezydenta miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Konkurs jest przeznaczony dla amatorów i profesjonalistów zainspirowanych architekturą, historią, przyrodą lub mieszkańcami Bielska-Białej. Prace zgłaszane do konkursu mogą być realizowane różnego rodzaju sprzętem umożliwiającym tworzenie wideo o dowolnej formie – fabuła, animacja, dokument, eksperyment…; pod jednym warunkiem: muszą trwać dokładnie dwie minuty.

W 2023 roku każda osoba chcąca wziąć udział w konkursie może wybrać dowolną ulicę w przestrzeni Bielska-Białej. Rezerwacji dokonuje się w formularzu zgłoszeniowym na stronie https://euroshorts.eu/miasta/bielsko-biala/ – przedtem należy upewnić się, że dana ulica jest jeszcze dostępna.

Po rezerwacji ulicy w formularzu zgłoszeniowym wystarczy przesłać link do gotowego, dwuminutowego filmu na adres mailowy: miasta@euroshorts.eu do 11 października do godz. 23.59.

Ogłoszenie wyników planowane jest na 13 października w Galerii Bielskiej BWA, w programie bielsko-bialskiej repliki festiwalu Euroshorts.

Nadesłane filmy oceni jury powołane przez organizatorów, złożone z teoretyków i praktyków zajmujących się filmem. Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe, fundowane z budżetu Bielska-Białej. Autor najlepszego filmu otrzyma 1000 złotych, za drugie miejsce przewidziano 800 złotych, a za trzecie 600 złotych. Dodatkowo trzy osoby dostaną wyróżnienia po 200 złotych.

Więcej szczegółów, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej konkursu: https://euroshorts.eu/miasta/bielsko-biala/.

źródło: Galeria Bielska BWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights