24/04/2024

Konkurs na góralskie słowo lata

0

fot. LOT Beskidy

Beskidy są regionem wyjątkowym. To piękne krajobrazy, unikalne zabytki, tradycyjna kuchnia i w końcu – a może przede wszystkim – gwara, która wciąż używana jest na co dzień przez beskidzkich górali.

Wspierając językowe tradycje regionu, Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy proponuje konkurs na najpopularniejsze góralskie słowo lata. Zabawa skierowana jest do wszystkich pasjonatów lokalnych tradycji. Tych, którzy gwarą posługują się na co dzień, tych, którzy używają jej od święta oraz tych, którzy… znają ją tylko ze słyszenia.

Zasady zabawy są bardzo proste. Swoje propozycje wraz z imieniem i nazwiskiem należy przesłać na adres biuro@visitbeskidy.pl. Inny sposób to komentarz pod wpisem konkursowym na profilu https://www.facebook.com/lot.beskidy. Na propozycje LOT Beskidy czeka do 20 sierpnia. Dzień później jury konkursu wybierze od 3 do 5 nadesłanych propozycji, opublikuje je na profilu stowarzyszenia i podda głosowaniu internautów.

Na koniec najlepsze… Co stanie się ze zwycięskim słowem? LOT odpowiednio opakuje je graficznie, a grafikę naniesie na koszulki, które później będą nagrodami i upominkami promocyjnymi przy okazji wydarzeń i konkursów realizowanych przez organizację w najbliższym czasie. Zestaw czterech takich koszulek w pierwszej kolejności trafi do laureata konkursu, czyli osoby, której propozycja otrzyma największą liczbę głosów w głosowaniu internautów.

Do konkursu zgłaszać można pojedyncze słowa, regionalne mądrości, popularne sformułowania i innego rodzaju związki frazeologiczne. Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem https://www.visitbeskidy.pl/slowa-maja-moc-regulamin-konkursu/.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu pn. Zapraszamy w Beskidy – rozwój instytucjonalny Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy, który finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

źródło: LOT Beskidy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights