26/05/2024

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze – sukcesy drużyn z gminy Bestwina

0

Na strażackim Olimpie Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze zdominowane przez drużyny z gminy Bestwina

Przez trudy – do gwiazd! Wieloletnie treningi, stałe podnoszenie kwalifikacji, coraz lepszy sprzęt i ogólny klimat szacunku i życzliwości dla OSP w gminie Bestwina przynoszą wciąż nowe i zaskakujące efekty. Ostatnio wiele mówiono i pisano o sporcie pożarniczym: obserwowaliśmy na naszym terenie zawody wojewódzkie, zawody gminne, a 7 października na stadionie MOSiR w Czechowicach – Dziedzicach miała miejsce rywalizacja na szczeblu powiatowym. Spektakularny, historyczny sukces odniosły w nich drużyny mężczyzn OSP Kaniów (I miejsce w grupie A), mężczyzn OSP Bestwinka (II miejsce w grupie A) i kobiet OSP Bestwinka (I miejsce w grupie C). Takiego „pokazu siły” nie spodziewał się nikt, chociaż śledząc wszystkie wydarzenia związane ze strażami pożarnymi w gminie Bestwina można uznać zdobyte puchary za nagrodę za całokształt bogatej i intensywnej działalności na różnych polach.

W czechowickich zawodach uczestniczyło 25 drużyn, które już wcześniej udowodniły swoje doskonałe przygotowanie na poziomie gminnym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego w Czechowicach-Dziedzicach, Komendę Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, powiat bielski, gminę Czechowice Dziedzice, jak również MOSiR Czechowice – Dziedzice. Strażacy mierzyli się w standardowych konkurencjach, jakimi są bieg sztafetowy na 400 m. z przeszkodami i rozwinięcie bojowe, ich poczynania oceniała komisja sędziowska z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku – Białej. Na miejscu pojawili się politycy i parlamentarzyści: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda, wiceminister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, poseł na Sejm RP Przemysław Drabek. Przybył wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, przedstawiciele władz pożarniczych ze strony PSP i OSP i liczni samorządowcy, wśród nich wójt gminy Bestwina Artur Beniowski – zarazem członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku – Białej.

Składy zwycięskich drużyn z gminy Bestwina:

OSP Bestwinka (kobiety), wystąpiły w składzie: Agnieszka Kowalczyk, Barbara Ślosarczyk, Natalia Maroszek, Wioletta Gawęda, Patrycja Stanclik, Monika Czader, Magdalena Sobańska, Klaudia Tomanek, Gabriela  Huczek, Agnieszka Kowalczyk i Michał Ryś (jako mechanik).

OSP Kaniów (mężczyźni): Wojciech Janeczko), Adrian Gawlas, Szymon Janeczko, Daniel Zużałek, Patryk Wójtowicz, Gabriel Stasica, Rafał Janeczko, Dawid Adamaszek.

OSP Bestwinka (mężczyźni): Dominik Czernecki, Michał Bieroński, Kamil Kóska, Michał Ryś, Błażej Tomanek, Damian Tomanek, Daniel Merta, Krzysztof Zelek, Bartosz Bieroński.

Kobieca drużyna OSP Kaniów zdobyła miejsce 5, co także jest sukcesem na zawodach tej rangi. Wszystkim gorąco gratulujemy, życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

Sławomir Lewczak
Fot: OSP Kaniów, OSP Bestwinka, KM PSP  Bielsko-Biała

Więcej: https://www.gov.pl/web/kmpsp-bielsko-biala/powiatowe-zawody-sportowo–pozarnicze-osp-z-terenu-powiatu-bielskiego-2023

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights