15/07/2024

1608 uczniów i przedszkolaków oficjalnie rozpoczęło rok szkolny 2023/24 w placówkach edukacyjnych gminy Bestwina. Wyjątkowy wymiar „pierwszy dzwonek” miał w Bestwinie, gdzie przywitano nową dyrektor ZSP – została nią Angelika Gościk, która zastąpiła Urszulę Kraus. Wójt Artur Beniowski złożył pani dyrektor gratulacje, uczynili to także poseł Przemysław Drabek i radny powiatowy Łukasz Pasierbek. Parlamentarzysta przekazał ministerialny dyplom uznania dla Doroty Surowiak. Dyplom przyznał Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek „W uznaniu za wieloletnią, wyróżniającą się pracę dydaktyczną, rozwijanie w młodzieży pasji do historii Polski i Małej Ojczyzny, jak również zaangażowanie na rzecz edukacji regionalnej”.

Wójt Artur Beniowski tak ocenia przygotowanie naszej gminy na tegoroczne wyzwania edukacyjne:

Wszystkie placówki oświatowe w gminie Bestwina są przygotowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Niestety, dociera także do nas to, co się dzieje w kraju i w województwie, mam na myśli problem braków kadrowych, głównie w przedszkolach. To niepokojący symptom na przyszłość. Natomiast z rzeczy bardziej optymistycznych – wszędzie rozpoczęliśmy rok szkolny, zakończyły się bądź trwają inwestycje. W Janowicach dobiega końca budowa sali gimnastycznej, liczymy na to, że będzie oddana do użytku w połowie października. Trwa także projekt rozbudowy szkoła w Janowicach, miejscowość się rozwija i w związku z tym zachodzi potrzeba stworzenia nowej przestrzeni edukacyjnej w postaci sal lekcyjnych, dla dzieci i młodzieży z Janowic, a być może i z innych miejscowości. W pozostałych szkołach skorzystano z programu „Dostępna Szkoła” i inwestycji z nim związanych; na ten rok nie planujemy natomiast działań na wielką skalę. Będzie jednakowoż przeprowadzany remont placu zabaw przy przedszkolu w Bestwinie (złożony wniosek do „Polskiego Ładu”). Również w Bestwince zachodzi potrzeba modernizacji zaplecza sportowego przy szkole podstawowej (wykonanie bieżni poliuretanowej, budowa boiska wielofunkcyjnego, modernizacja obecnego boiska, wniosek również do „Polskiego Ładu”).  

Pracownikom oświaty, rodzicom, uczniom i przedszkolakom życzę, by rok szkolny 2023/24 był owocny, bezpieczny, efektywny, pełen sukcesów. Mam nadzieję, na udaną współpracę między wszystkimi podmiotami tworzącymi gminną substancję oświatową.

Liczba uczniów w każdej placówce:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwinie:
szkoła: 361
przedszkole : 198

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince:
szkoła: 205
przedszkole : 117

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowicach:
szkoła: 194
przedszkole : 71

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaniowie:
szkoła – 286,
przedszkole – 146

Klub dziecięcy PUCHATEK – 30

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights