18/04/2024

Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego w LKS Bestwina

0

Wybrany 19 czerwca nowy zarząd LKS Bestwina z prezesem Robertem Włodarczykiem od razu zabrał się do pracy i nie brakuje mu ciekawych pomysłów. Drużyny, które wezmą udział w rozpoczynającym się sezonie piłkarskim zostały 3 września zaprezentowane na bestwińskim stadionie – sportowe spotkanie było także okazją do świetnej zabawy i nakreślenia planów na przyszłość. Zorganizowanie wydarzenia stało się możliwe dzięki wsparciu sponsorów i Urzędu Gminy Bestwina.

Nasza klubowa rodzina to obecnie dwie grupy seniorskie i siedem młodzieżowych – wyjaśnia prezes. Razem daje to 207 zawodników i zawodniczek. W związku z tak dynamicznym rozwojem, zarząd skoncentrował swoje dotychczasowe działania na utrzymaniu oraz pozyskaniu wyśmienitej kadry trenerskiej. To zaplecze szkoleniowe jest chlubą naszej społeczności – profesjonalizm, zaangażowanie i umiejętne podejście do dzieci i młodzieży w sposób nie budzący żadnych wątpliwości przyczynił się do rosnącego zainteresowania naszym klubem. Przed zarządem i kadrą trenerską wyzwanie mające na celu  utrzymanie jakości treningów przy wykorzystaniu infrastruktury sportowej, która musi zostać powiększona o dodatkowe moduły szkoleniowe.

Rozpoczęcie sezonu odbyło się z udziałem wójta Artura Beniowskiego, który otrzymał pamiątkową koszulkę klubową. Liczne gry, zabawy i bogata gastronomia uczyniły pierwszą wrześniową niedzielę niezapomnianym świętem piłki nożnej, zarówno dla zawodników jak i dla kibiców, zrzeszonych w klubie partnerskim lub po prostu sympatyzującym ze społecznością LKS Bestwina.

Zarząd planuje obecnie rozpoczęcie dwóch inwestycji. Pierwsza z nich to stworzenie dwóch boisk do gry 1 na 1 – jest to coraz bardziej rozpowszechniona formuła rozgrywek. Druga to budowa boiska do piłki plażowej na potrzeby sekcji piłki plażowej – co w znaczący sposób urozmaici treningi zawodników. Życzymy realizacji tych i innych zamierzeń, oraz jak najlepszych wyników na poszczególnych poziomach rozgrywkowych.

Sławomir Lewczak

źródło bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights