26/05/2024

Kawiarnia Cafe Maria działająca w Bielskim Centrum Kultury 19 września powita ponownie swych gości, spragnionych uczty dla duszy i ciała. Jej otwarcie uświetni występ Urszuli Dudziak o godz. 18.00 na scenie BCK. 

Pochodząca ze Straconki piosenkarka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów zaprezentuje swoje największe przeboje. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury i stacjonarnie, w kasach.

Kawiarnia Cafe Maria to nieodłączna część Bielskiego Centrum Kultury od samego początku jego istnienia. Jej nazwa upamiętnia naszą wybitną artystkę, Marię Koterbską, polska królową swingu, która wniosła niezwykły wkład w rozwój bielskiej sceny artystycznej. 

Początki kawiarni sięgają 1981 roku, a od tamtej pory przeszła liczne metamorfozy. Obecnie odbywają się tu bankiety, wystawy, możliwa jest też organizacja cateringu zewnętrznego.

Przez lata kawiarnia była miejscem spotkań, rozmów i inspiracji dla widzów, artystów oraz mieszkańców Bielska-Białej. Chętnie odwiedzają ją widzowie, ale także artyści. Aby sprostać oczekiwaniom gości i zapewnić odpowiednią atmosferę dla kulturalnych wydarzeń, przeprowadzono w jej wnętrzu prawdziwą rewolucję. Nowa aranżacja łączy elementy retro z nowoczesnością. Wnętrze wypełniły ciepłe kolory, które tworzą wyjątkowy nastrój. Zmieniła się również strefa zamówień, a całości dopełnił niebieski bar. 

To idealne miejsce, aby cieszyć się filiżanką aromatycznej kawy czy też sernikiem – jak Maria Koterbska, która sama piekła legendarne serniki.

opr. JacK 

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights