26/05/2024

Wielka Wyprawa Maluchów 2023 wyruszy spod Gemini Park Bielsko-Biała!

0

Wielka Wyprawa Maluchów 2023, charytatywne wydarzenie, które zdobyło serca miłośników motoryzacji, wystartuje już we wtorek, 4 lipca od godz. 9:00, spod Gemini Park Bielsko-Biała. Inicjatywa, realizowana z rozmachem, ma na celu zebranie funduszy na dzieci, ofiar wypadków drogowych. Uczestnikami wydarzenia będą ikony polskiej motoryzacji, którzy zasiądą za kierownicą Maluchów i wyruszą w podróż z Bielska-Białej do słynnego Monte Carlo.

Rajd gigantów motoryzacji

Celem tej wyprawy jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zebranie środków na pomoc dzieciom. Wśród uczestników tej niezwykłej podróży znajdą się takie sławy motoryzacji jak Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Janusz Szerla, Kajetan Kajetanowicz, Bartosz Ostałowski oraz Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar i 9-krotny zdobywca Pucharu Świata, właściciel centrów handlowych Gemini Park. 

W wyprawie przechodzącej przez Polskę, Czechy, austriackie szczyty, Włochy do Monako udział weźmie również jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych Remigiusz „Rezi” Wierzgoń, a także jego przyjaciele: Szymon „Szumi” Szumniak i Robert „Hi_5” Buczyński. Łącznie z Bielska-Białej wystartuje ponad 100 osób w 35 Fiatach 126p. Co ważne, popularne „Maluchy”, które powstawały w naszym mieście przez wiele lat, świętują w tym roku swoje 50. urodziny! 

Cel: pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowych

Najważniejszym celem Wielkiej Wyprawy Maluchów jest zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na drogach, ale przede wszystkim zebranie funduszy na pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowych. Zbiórkę pieniędzy, którą wesprzeć może każdy, znajduje się tutaj: https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow

Wsparcia udzielają także uczestnicy wyprawy, którzy przekazują na licytacje cenne i unikalne atrakcje oraz przedmioty. Wszystkie zebrane środki w 100% zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom pokrzywdzonym w wypadkach samochodowych.

Zrzutka została utworzona przez Fundację STARS4STARS, której założycielem jest Rafał Sonik, znany nie tylko z osiągnięć sportowych, ale i działalności charytatywnej. Celem Fundacji jest pomoc dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej czy materialnej oraz promowanie projektów społecznych w obszarze sportu i motoryzacji.

Spotkanie ze znanymi kierowcami rajdowymi

Fanów motoryzacji czeka wyjątkowa okazja do spotkania z ich idolami na żywo. Uczestnicy wydarzenia będą mieli również okazję do zobaczenia z bliska tych kultowych pojazdów, jakimi są Maluchy. Ponadto, na godz. 11:30 zaplanowano niesamowitą, widowiskową atrakcję specjalną! 

Dołącz do nas!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć niezapomnianej atmosfery i stać się częścią tej ważnej inicjatywy do Gemini Park Bielsko-Biała, od ul. Generała Bora-Komorowskiego, we wtorek 4 lipca, od godz. 9:00. To będzie niezapomniane wydarzenie, dlatego warto przyjść na start i kibicować uczestnikom tej emocjonującej wyprawy! 

Plan wydarzenia:

 9:00 – Prezentacja załóg Wyprawy na rampie

10:00 – Konferencja prasowa z transmisją live. Udział w niej wezmą: 

– giganci motorsportu: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz i Bartosz Ostałowski

– giganci internetu: Remigiusz “Rezi” Wierzgoń, Robert „Hi_5” Buczyński i Szymon „Szumi” Szumciak 

– przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego oraz organizatorzy Wyprawy

11:30 – Atrakcja specjalna 

12:00 – Oficjalny start Wyprawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights