25/05/2024

Wybory 2023 – Rządowe akcje profrekwencyjne

0

„Bitwa o Remizy” i nie tylko – rządowe programy profrekwencyjne

W niedzielę, 15 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP, jak również referendum ogólnokrajowe. By zachęcić do korzystania ze swojego prawa, rząd przygotował akcje profrekwencyjne

Ogłoszony przez rząd program „Bitwa o Remizy” ma zachęcić Polaków do aktywnego udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych. W programie tym gmina do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie, otrzyma 1 mln zł na remont lub budowę remizy strażackiej.

Minister rolnictwa Robert Telus zapowiedział ponadto, że gmina do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza przekroczy 60 proc. otrzyma 250 tys. zł wsparcia na Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły ludowe i orkiestry dęte. Z kolei minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przekazał, że każda gmina wielkości do 20 tys. mieszkańców otrzyma 250 tys. zł dodatkowych środków na funkcjonowanie klubu sportowego lub klubów sportowych jeżeli w takiej gminie jest ich więcej.

Jak można przeczytać na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Gminy do 20 tys. mieszkańców, które osiągną największą frekwencję w powiecie, otrzymają milion złotych na budżet obywatelski. Te środki będą mogły być wykorzystane zgodnie z wolą mieszkańców. To oznacza przykładowo nowe zakupy do biblioteki, z której korzystają dzieci i młodzież, rewitalizację parku czy stworzenie nowego placu zabaw.

Więcej:

https://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/akcje-profrekwencyjne-pomoz-zdobyc-dodatkowe-srodki-na-rozwoj-twojej-gminy

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights