17/06/2024

Wystawa prac Zbigniewa Micherdzińskiego i Marty Walczak-Stasiowskiej „Oblicza Anielskie”.

0

23 sierpnia o godzinie 16:00 w budynku głównym Książnicy Beskidzkiej odbędzie się wernisaż prac Zbigniewa Micherdzińskiego i Marty Walczak-Stasiowskiej „Oblicza Anielskie”. Te piękne, malowane na szkle obrazy można podziwiać na parterze budynku do 30 sierpnia 2023 r.

Zbigniew Micherdziński jest twórcą wszechstronnym, prawdziwym człowiekiem renesansu. Nie tylko maluje na szkle, ale również rzeźbi, rysuje i tworzy grafiki. Aktywnie angażuje się w życie kulturalne Bielska-Białej, organizując wystawy, konkursy, przeglądy i plenery. Jest cenionym znawcą i wielkim miłośnikiem folkloru i twórczości ludowej.

Marta Walczak-Stasiowska jest malarką z Zakopanego, uznawaną za najbardziej tradycyjnie malującą artystkę podhalańską. To laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Na szczególną uwagę zasługuje cykl obrazów „Legenda o Janosiku”. Prowadzi warsztaty malowania na szkle w kraju i za granicą. Za całokształt twórczości została nagrodzona brązowym medalem Gloria Artis w 2017 r. W 2020 r. otrzymała nagrodę burmistrza Zakopanego.

Źródło: Książnica Beskidzka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights