17/04/2024

“Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU”

0

Bezpieczni w szkole, w domu i na drodze – akcje w ZSP Kaniów

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kaniowie nawiązała współpracę z Akademią Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Akademia przygotowuje szereg zajęć dla dzieci i młodzieży, koncentrują się one przede wszystkim na tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zapobiegania nałogom i cyberprzemocy. Scenariusze aktywizują uczniów, nauczycieli oraz rodziców, są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Całą akcję wsparł Urząd Gminy w Bestwinie.

24 października w Kaniowie pojawili się ratownicy, policjanci, aktorzy teatralni i edukatorzy, którzy w poszczególnych strefach na terenie szkoły zaznajamiali młodszych i starszych z zasadami zdrowego i bezpiecznego stylu życia. W hali sportowej rozłożono specjalne miasteczko ruchu drogowego i rowerowy tor przeszkód, na zewnątrz czekał symulator dachowania, a w klasach nauka resuscytacji krążeniowo – oddechowej, pogadanki o bezpiecznym zachowaniu się w Internecie, różnorakie gry i zabawy. Spektakl teatralny poruszył ważne kwestie stawiania granic, łamania reguł, asertywności, środków psychoaktywnych itd.

– Cieszę się, że taki projekt ma miejsce w naszej szkole – mówi dyrektor Agata SzypułaOferta zajęć jest bardzo zróżnicowana i bogata, często wiedza dociera do uczniów poprzez zabawę, kontakt z atrakcyjnymi pojazdami lub gadżetami. Drobne nagrody jak opaski odblaskowe, zakładki do książek, breloczki lub lampki rowerowe pomogą przypomnieć sobie o podstawowych zasadach chroniących życie i zdrowie.

Sławomir Lewczak

Źródło: bestwona.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights