25/05/2024

Buba Badije Kuyateh & Bantamba, wyjątkowy zespół grający muzykę afrykańską, zaprasza na swój koncert wszystkich miłośników unikalnych brzmień. Ten koncert to okazja, aby poczuć bliski kontakt z afrykańską kulturą i zanurzyć się w niezwykłym brzmieniu kory i afrykańskich bębnów z dźwiękami gitary, perkusji i klawiszy. Zespół przygotował niezapomniane aranżacje swoich największych przebojów, które przeniosą nas w egzotyczny świat Gambii.

Buba Badjie Kuyateh to urodzony i wychowany w Gambii artysta o niezwykłym talencie i charyzmie.  Jest kompozytorem i wirtuozem kory – tradycyjnego instrumentu strunowego, zwanego też nazywany harfą afrykańską. Buba gra na korze od ponad 20 lat. Wcześniej koncertował w Gambii i Senegalu, a od ok. 10 lat również w Europie. Występ artysty to popis umiejętności gry na 21-strunowym instrumencie, obfitujący w improwizacje i solówki, zapewniający niepowtarzalną ucztę dla ucha. Wraz z zespołem Bantamba, Buba Badije Kuyateh tworzy unikalne połączenie tradycyjnych afrykańskich dźwięków z nowoczesnymi aranżacjami. Ich muzyka jest pełna energii, rytmu i emocji, które przenoszą słuchaczy w egzotyczny świat afrykańskich rytmów.

W skład zespołu wchodzą:

Buba Badjie Kuyateh (Gambia) – kora /śpiew

Christopher Li’Nard Jackson (USA/NY – współpracował z takimi artystami jak Prince, Lauryn Hill i Steve Wonder) – gitara basowa

Nathan  Williams (USA) – trąbka

Amadou Fola (Senegal) – bęben afrykański djembe

Dominik Jaske (PL) – perkusja

Jammes Nova (UK) – instrumenty klawiszowe

Buba & Bantamba

Źródło: Pełna Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights