17/06/2024

José Torres & Mike Rif & Cubanía

0

Na Letniej Scenie Sfery, która jest częścią cyklu koncertów Dumni z BB, zagra duet tworzący muzykę kubańską – Jose Torres & Mike Rif Cubania. 5 sierpnia o godz. 18.00 na placu Bolka i Lolka przed Galerią Sfera artyści zaprezentują zarówno swoje autorskie kompozycje, jak i wyjątkowe interpretacje największych kubańskich hitów.

Dumni z BB to projekt organizowany przez Bielskie Centrum Kultury, pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego. Inicjatywie przyświeca hasło Jedno miasto – cztery sceny. Letnie koncerty plenerowe odbywają się na – Rynku, scenie na Błoniach, scenie Central Park oraz Letniej Scenie Sfery.

José Torres to artysta pochodzący z Kuby, na stałe mieszkający w Polsce. Ten wirtuoz instrumentów perkusyjnych ma na koncie współpracę z wieloma uznanymi artystami, m.in. Marylą Rodowicz, Kayah i Ewą Bem. W swojej twórczości doskonale oddaje autentyczny klimat ulic Hawany – ich radość, ciepło i beztroskę. Mike Rif to z kolei kubański wokalista związany z muzyką od najmłodszych lat. Jego znakami rozpoznawczymi są żywiołowość, dynamika sceniczna i charyzma, która już od pierwszych sekund porywa publiczność do tańca.

– Muzyka latino wprowadza słuchaczy w wyjątkowy świat radości. Zwłaszcza jeśli płynie prosto z kubańskiego serca, co już wielokrotnie pokazali Jose Torres & Mike Rif Cubania. Dlatego, zapraszamy wszystkie szkoły tańca na dołączenie do tej muzycznej zabawy i taniec w rytmach prosto z Karaibów. Stwórzmy wspólnie z mieszkańcami Bielska-Białej kolorowy letni karnawał w sercu miasta – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Uczestnicy intensywnej zabawy w rytmie muzyki kubańskiej będą mieli także okazję do skorzystania z bogatej oferty restauracji i kawiarni znajdujących się w Galerii Sfera.

José Torres & Mike Rif & Cubanía

  •  5 sierpnia (sobota)
     18:00
  •  Galeria Sfera
    ul. Mostowa 5,
  •  Wstęp wolny

Źródło: Pełna Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights