17/06/2024

II Charytatywny Maraton Zumba Fitness w Bestwinie

0

Zumba to według popularnej definicji kompletny, licencjonowany program treningowy zawierający wszystkie podstawowe elementy fitnessu, w którym choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi. Zajęcia zumby realizowane są w 180 krajach, a uczestniczy w nich ok. 15 milionów osób. Miłośnicy tej formy ćwiczeń z naszych okolic zapewne znają Patrycję Rąbę-Goryczko, utalentowaną instruktorkę zumby i innych tańców, prowadzącą zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Efekty jej pracy można było podziwiać m.in. na gminnych imprezach plenerowych. Pani Patrycja jest także organizatorką wielkiego, charytatywnego przedsięwzięcia – Charytatywnego Maratonu Zumba Fitness. Już druga jego edycja odbyła się 16 września w szkole podstawowej w Bestwinie.

Przygotowania do „Maratonu” trwały już od lutego – mówi organizatorka. Od samego początku przyświecał nam jasny cel: chodzi o pomoc dla Hani Wróbel, pięcioletniej mieszkanki Bestwiny, która od urodzenia zmaga się z przeciwnościami losu związanymi z poważnymi schorzeniami. Tylko ciężka i systematyczna rehabilitacja może pomóc dziewczynce, ale na to potrzeba wielkich nakładów finansowych…. Na apele nie pozostał obojętny wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, szkoła w Bestwinie, OSP Bestwina, bardzo liczne firmy i instytucje. Łącznie pozyskano prawie 80 sponsorów. Do grona dobroczyńców należy zaliczyć również Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Marcina Oleksego (Reprezentacja Polski w Amp futbolu), którzy przekazali swoje koszulki z autografami. A to tylko wierzchołek góry lodowej, góry niesamowitej energii, wielkiego dobra jakie zostało uwolnione podczas sobotniego popołudnia. Wymienienie z imienia i nazwiska wszystkich zaangażowanych ludzi musiałoby zająć cały osobny artykuł.

Oficjalnego otwarcia II Charytatywnego Maraton Zumba Fitness w Bestwinie dokonali Patrycja Rąba-Goryczko, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski i dyrektor ZSP w Bestwinie, Angelika Gościk. Na scenę zaproszono samą Hanię z rodzicami, a zaraz po rozpoczęciu imprezy wystąpiły przedszkolaki z grupy do której uczęszcza dziewczynka.

Wszystko, cokolwiek dzisiaj zrobicie, czy kupicie los na loterię fantową, czy zjecie żurek, przygotowane ciasta, wypijecie kawę – absolutnie wszystko przeznaczymy na pomoc Hani – mówiła ze sceny pani Patrycja. Atrakcji było co niemiara, skorzystali dorośli i dzieci – można było wyszaleć się w dmuchanym zamku, delektować się watą cukrową, pooglądać samochód strażacki, wylosować bardzo atrakcyjne nagrody (łącznie z wycieczką do St. Tropez) i oczywiście zatańczyć Zumbę pod okiem profesjonalnych instruktorów. Szkolna sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi, prowadzący proponowali przeróżne układy, a DJ zapewniał najlepszą muzykę.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych które zebrano, świadczy o tym, że chęć pomagania w gminie Bestwina nigdy się nie kończy. I choć potrzeby zawsze są ogromne, dzięki ofiarności wolontariuszy i darczyńców można dać szansę na poprawę losu kolejnej potrzebującej osobie. – Bardzo dziękuję swojej rodzinie, mężowi, rodzicom i rodzeństwu którzy jak zawsze dali mi wsparcie i pomoc, dzięki której mogłam przenosić góry. A już teraz zapraszam na kolejny „Maraton”! – podsumowuje organizatorka. 

Sławomir Lewczak

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights