20/07/2024

Złoto OSP Bestwina na międzynarodowych manewrach ratowniczych

0

Od lat na walnych zebraniach OSP Bestwina powtarza się jak refren zdanie: „W ratownictwie medycznym należycie do krajowej czołówki”. Nie jest to wyświechtany slogan, druhny i druhowie raz po raz dołączają do swojej bogatej kolekcji kolejne trofea. Najnowsze przywieźli z Tresnej, gdzie od 15 do 17 września brali udział w XII Międzynarodowych Maltańsko – Strażackich Manewrach Ratowniczych.

Prezes OSP BestwinaDariusz Orłowski, relacjonuje, że podczas zawodów mierzyły się z sobą zespoły z Polski, Niemiec, Ukrainy, Włoch, Francji czy też Irlandii. W takim towarzystwie bestwińska drużyna w składzie Marta Gandor – Golik, Mateusz Kubik, Konrad Kraus i Dariusz Orłowski (kierownik zespołu) zdobyła pierwsze miejsce!

Organizatorzy przygotowali różnorodne konkurencje, m.in. była to pozoracja wypadku paralotniarza, upadek samochodu w przepaść, amputacja nogi przez piłę spalinową, próba samobójcza, zakrztuszenie dziecka i reanimacja. Profesjonalizm naszych strażaków pozwolił na zwycięstwo, jednak największym profitem będzie jeszcze sprawniejsze udzielanie pomocy ofiarom prawdziwych zdarzeń.

Źródło: brstwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights