25/05/2024

OSP Kaniów beneficjentem konkursu marszałkowskiego

0

OSP Kaniów wzbogaci się o nowy sprzęt – wsparcie w ramach konkursu marszałkowskiego

Ochotnicza Straż Pożarna w Kaniowie znalazła się w gronie beneficjentów konkursu marszałkowskiego dotyczącego zwiększenia potencjału ratowniczego OSP. Na uroczystości w sali Sejmiku Województwa Śląskiego czek na 4 400 zł. odebrał w dniu 27 października komendant gminny i radny Grzegorz Owczarz, a towarzyszył mu reprezentujący wójta Artura Beniowskiego kierownik Referatu Sportu i Promocji Urzędu Gminy Piotr Kine. Czeki wręczyli przedstawicielom 53 gmin marszałek Jakub Chełstowski, radne Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla i Marta Salwierak, członek Zarządu Województwa Śląskiego Grzegorz Boski i były starosta kłobucki Henryk Kiepura. Środki w naszym przypadku zostaną przeznaczone na zakup zatapialnej pompy elektrycznej dla jednostki w Kaniowie.

Wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Tylko w latach 2019-2023 udzieliliśmy wsparcia przy zakupie 114 samochodów pożarniczych dla jednostek OSP z naszego regionu o łącznej wartości blisko 17 mln zł.”– tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Na stronie Urzędu Marszałkowskiego możemy przeczytać, że Samorząd Województwa Śląskiego w tej kadencji zwiększył wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W 2019 roku udzielił wsparcia w wysokości 3,1 mln zł na zakup 23 samochodów pożarniczych. W 2020 i 2021 roku kwota ta wyniosła po 3 mln zł i przeznaczono ją na zakup 27 pojazdów (2020 rok) i 23 pojazdów (2021 rok). W 2022 roku środki zwiększono do 4 mln zł na zakup 29 samochodów pożarniczych. W obecnym roku jest to kwota 3,76 mln zł z przeznaczeniem na zakup 13 samochodów pożarniczych.

Więcej:

https://www.slaskie.pl/content/slaskie-inwestuje-w-bezpieczenstwo

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights