28/05/2024

Utrudnienia w związku z organizacją V etapu 80. Tour de Pologne w dniu 2 sierpnia 2023 r. – aktualizacja

0

W związku z organizacją V etapu 80. TOUR de POLOGNE w dniu 2 sierpnia 2023 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Bielska-Białej. Przejazd kolarzy na terenie miasta przewiduje się pomiędzy godzinami 15:30 – 17:00. Kolarze pojadą ul. Żywiecką, PCK, Stefanii Sempołowskiej, Romana Dmowskiego, Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana, Jana III Sobieskiego, Marii Konopnickiej, al. gen. Władysława Andersa, po czym trzykrotnie pojadą po pętli al. Armii Krajowej, ul. Karbową i Kolistą. Zamknięty zostanie tunel Hulanka w kierunku ul. Partyzantów oraz łącznik al. gen. Władysława Andersa z ul. Piastowską. Wyłączenie ruchu na trasie wyścigu nastąpi na ok. godzinę przed przejazdem peletonu, tj. ok. godz. 14:30, a przywrócenie ruchu nastąpi niezwłocznie po przejeździe ostatniego z kolarzy. W tym czasie zamknięte zostaną ulice poprzeczne, dochodzące do trasy wyścigu. UWAGA: na czas przejazdu kolarzy wyłączone z ruchu zostaje rondo Hulanka; utrzymana zostaje jedynie możliwość prawoskrętu z ul. Piastowskiej w ul. Cieszyńską. W dniu wyścigu, będzie również obowiązywał zakaz postoju pojazdów na ciągu ulic Władysława Orkana i Ludwika Waryńskiego.

Również 2 sierpnia 2023 r. odbędzie się wyścig Tour de Pologne Junior. W związku z tym ulice Gościnna, Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 12:15 – 18:30.

Ponadto, z uwagi na organizację mety wyścigu w godzinach 5:00 – 20:00 nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na al. Armii Krajowej na odcinku od ronda przy ul. Gościnnej do ronda przy ul. Karbowej.

Policja oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Prosimy aby korzystanie z wymienionych dróg w podanych godzinach utrudnień ograniczyć do niezbędnego minimum wybierając trasy alternatywne.

Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych. Za wszelkie niedogodności związane z organizacją mety V etapu 80. Tour de Pologne w Bielsku-Białej przepraszamy.

W dniu wyścigu nastąpią także zmiany w kursowaniu autobusów Komunikacji Miejskiej w Bielsku-Białej. Szczegóły na stronie internetowej.

Źródło: MZD Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights