15/07/2024

MDK w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na wspólny wyjazd do Paczkowa i Niemodlina.

W Paczkowie:

1/ Winnica Hople.
Trzygodzinny pobyt w winnicy, którą zwiedzimy z przewodnikiem. Poznamy jej dzieje, sposoby uprawy winorośli i produkcji win. Będzie także degustacja win pochodzących z Winnicy Hople.

2/ Metamuzeum Motoryzacji czyli muzeum samochodów (prywatne).
Tuż obok Winnicy Hople, w stuletniej stodole, urządzone jest muzeum samochodów, pochodzących z różnych stron świata i z różnych dekad. Samochody i automobile świetnie zachowane, „na chodzie”. Gratka nie tylko dla miłośników czterech kół. Muzeum zwiedzamy z przewodnikiem.

3/ Zamek w Niemodlinie.
Rezydencja książąt opolskich, niemodlińskich i strzeleckich w stylu późnego renesansu, z gotyckimi reliefami i barokowymi elementami. Czteroskrzydłowy, wokół zasadniczo prostokątnego dziedzińca, skrzydło zachodnie z kwadratową wieżą bramną (w górnej części ośmioboczną), skrzydło wschodnie niższe (dwukondygnacyjne), pozostałe skrzydła – trzykondygnacyjne. W narożnikach dziedzińca częściowo wtopione w bryłę cztery wieże z klatkami schodowymi. Dachy mansardowe (skrzydła północne i południowe) oraz dwuspadowe (skrzydła wschodnie i zachodnie), hełm wieży dwukondygnacyjny, prześwitowy, późnobarokowy.

Zamek, dzięki promocji i atrakcjom – takim jak średniowieczna izba tortur, kopia Bursztynowej Komnaty, biesiady i widowiska rycerskie, stado danieli zamieszkujących park – stał się jednym z najpopularniejszych obiektów turystycznych województwa opolskiego.
Zamek zwiedzamy z przewodnikiem.

Czas wolny w Niemodlinie.

Liczba osób – 45
Zapisy w sekretariacie MDK w Czechowicach-Dziedzicach od 20 lipca.
Koszt wycieczki 210 zł (w tym 80 zł za bilety płatne u przewodnika).

Źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights