21/06/2024

Cmentarze w gminie Bestwina są miejscem spoczynku naszych drogich zmarłych, są także miejscem, gdzie historia przeplata się z teraźniejszością. W listopadzie, miesiącu szczególnie poświęconym wspominaniu tych, którzy odeszli, udajemy się do Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa, by zapalić znicze, zobaczyć groby zasłużonych mieszkańców, przywołać ich w pamięci i w modlitwie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w ramach lekcji historii odwiedzają miejsca pochówku żołnierzy, ofiar wojen i obozów koncentracyjnych, parlamentarzystów, księży, społeczników, samorządowców.

O upowszechnianie wiedzy o przodkach dbają poza tym Muzeum Regionalne i Towarzystwo Miłośników Ziemi Bestwińskiej. Już 11 listopada będzie okazja do zobaczenia wystawy „Różnymi ścieżkami ku Niepodległej szli…”

Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o ład i porządek na cmentarzach, którzy porządkują groby i alejki sprawiając, że te miejsca mają swój niepowtarzalny klimat, nie tylko w listopadzie. Troska o zmarłych to kryterium ludzkiej kultury, przejaw łączności z tymi, którzy przed nami tworzyli „małą ojczyznę”, tu się rodzili, tu żyli i tu umierali…

Źródło: bestwina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights