17/04/2024

Jerzy Zużałek odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi RP

0

9 listopada 2023 r., w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego  w Katowicach odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli honorowi krwiodawcy, ratownicy PCK oraz wolontariusze.

Na wstępie został odegrany hymn, po czym Pan Roman Magdziarz – Wicewojewoda Śląski serdecznie przywiał wszystkich przybyłych na uroczystość.

Na wniosek Wojewody Śląskiego – „ Za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za krzewienie idei czerwonokrzyskiej”, Prezydent RP odznaczył 19 zasłużonych działaczy Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK Krzyżami Zasługi RP.

Złotym Krzyżem Zasługi RP został odznaczony  Pan Jerzy Zużałek – założyciel i wieloletni Prezes Klubu HDK PCK przy Urzędzie Gminy w Bestwinie, honorowy krwiodawca, oddał honorowo ponad 45 litrów krwi.

Składamy serdeczne gratulacje  wszystkim odznaczonym, jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym i zawodowym, a także dziękujemy za wieloletnią działalność na rzecz  Polskiego Czerwonego Krzyża i promocję honorowego krwiodawstwa.

Źródło: besywina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights