18/04/2024

fot. Dorota Koperska / Teatr Polski

Swoje plany repertuarowe na pierwszą część rozpoczynającego się sezonu 2023/24 ogłosił Teatr Polski w Bielsku-Białej. Ma być muzycznie, przebojowo, widowiskowo.

W pierwszy weekend września, na finał tegorocznych Dni Bielska-Białej, podczas koncertu piosenek Kory i Maanamu pt. Boskie BB w oknie teatru bielszczanie mieli okazję poczuć przedsmak tego, jaki będzie nowy sezon teatralny, który właśnie się rozpoczyna. A jest na co czekać! – zapewniają w teatrze.

Pierwszą premierą – już 7 października – będzie kultowy musical Kabaret. Przeniesiemy się do tętniącego życiem Berlina lat 30 i kabaretu Kit Kat, gdzie rozbrzmiewać będą takie przeboje, jak Money, Money, Life is a Cabaret i wiele innych. Twórcy przedstawienia to Małgorzata Warsicka (reżyseria), Natalia Mleczak (scenografia), Konrad Parol (kostiumy), Anna Godowska (choreografia), Jędrzej Jęcikowski (reżyseria światła). W obsadzie spektaklu zobaczymy między innymi: Wiktorię Węgrzyn-Lichosyt, Martę Gzowską-Sawicką, Adama Myrczka, Grzegorza Margasa, Annę Guzik-Tylkę i Anitę Jańcię.

We wrześniu w ramach cyklu Spektakle bez barier pokazany zostanie Skąpiec w reżyserii Pawła Aignera z tłumaczeniem na język migowy. 

W listopadzie na Dużej Scenie Teatru Polskiego wystąpi gościnnie sam Andrzej Seweryn w Learze na podstawie Williama Szekspira, w reżyserii Janusza Opryńskiego. 

Na koniec roku komedia mistrzów – Stanisława Barei i Jacka Fedorowicza, czyli Poszukiwany, poszukiwana, doskonale znana z filmowej wersji z Wojciechem Pokorą w roli Marysi. Na bielskiej scenie zobaczymy adaptację teatralną Piotra Rowickiego w reżyserii Pawła Szkotaka. 

W grudniu gorące Buenos z piosenki Kory przeniesie się na Dużą Scenę, podczas powtórki letniego koncertu Boskie BB w oknie teatru. 

Repertuar TP w linku https://teatr.bielsko.pl/repertuar

Źródło: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights